Wysadzili bankomat 50 metrów od komisariatu – „pieniądze latały w powietrzu”!

Wysadzili bankomat

Wysadzili bankomat 50 metrów od komisariatu! Do niezwykle niepokojącego i zuchwałego rabunku doszło w miejscowości Kłecko. Złodzieje postanowili zniszczyć maszynę znajdującą się tuż obok policji i ukraść pieniądze. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zastali nie tylko zniszczony bankomat, budynek i sąsiednie pomieszczenie, ale także… fruwające banknoty o różnych nominałach.

Wysadzili bankomat 50 metrów od komisariatu

Do zuchwalej kradzieży doszło w miejscowości Kłecko w województwie wielkopolskim. Niepokojące wydarzenia miały miejsce około godziny 3 w nocy z czwartku na piątek. Wówczas mieszkańcy ulic: Armii Poznań, Dworcowej i Słonecznej usłyszeli głośny huk. Jak relacjonują świadkowie, zaraz później słychać było jeszcze piski, jakby szybko ruszającego i odjeżdżającego samochodu. Okazało się, że złodzieje wysadzili bankomat. Na miejsce w ekspresowym tempie przybyły patrole policji oraz straż pożarna, która pomogła zabezpieczyć rejon zdarzenia. Funkcjonariusze zastali całkowicie zdemolowane wnętrze pomieszczenia sąsiadującego z bankomatem, rozrzucone jego elementy i… mnóstwo fruwających pieniędzy o różnych nominałach. 

Po godzinie 3.00 doszło do zdarzenia. Mieszkańców okolicznych domów i bloków obudził huk. Jak się okazało, został uszkodzony bankomat. Na miejscu pracują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, ustalają okoliczności i zabezpieczają ślady – relacjonowała asp. Sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP w Gnieźnie.

ZOBACZ TAKŻE: BETONOWY BLOK SPADŁ NA SAMOCHÓD! KEIROWCA OSZUKAŁ PRZEZNACZENIE – HIT! [WIDEO]

Złodzieje wysadzili znajdujący się w budynku bankomat, celem kradzieży pieniędzy. Żeby tego było mało, miejsce rabunku znajdowało się zaledwie 50 metrów od posterunku policji, co w całej historii wydaje się dodatkowym zaskoczeniem.

Na miejscu wciąż pracują policjanci – mówi Anna Osińska. Złodzieje uciekli, zostawiając dziurę w ścianie i ślad po nich zaginął. Szukać ich teraz będą mundurowi. Ustalamy wszystkie okoliczności – powiedziała  Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

Na ten moment nie wiadomo jaka kwotę pieniędzy skradziono. Co ciekawe, w ubiegłym miesiącu w Odolanowie, również w Wielkopolsce, miała miejsce bardzo podobna sytuacja. Złodzieje także postanowili wysadzić bankomat znajdujący się tuż obok policji.

źródło: se.pl, gloswielkopolski.pl, wiadomosci.wp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.