Ksiądz będący byłym dyrektorem domu dziecka, skazany za pedofilię

ksiądz będący byłym dyrektorem

Ksiądz będący byłym dyrektorem domu dziecka, skazany za pedofilię. Sąd w Częstochowie skazał Mirosława L. na łączną karę 5 lat pozbawienia wolności. To jednak nie koniec kłopotów duchownego. Ten w przeszłości zarządzał salezjańskim domem dziecka w Częstochowie.

Ksiądz będący byłym dyrektorem domu dziecka, skazany za pedofilię

Szokujące wieści nadeszły z Częstochowy. Ksiądz, który odpowiadał za salezjański dom dziecka w Częstochowie, został skazany za pedofilię. Duchowny usłyszał aż 11 zarzutów, poszkodowanymi byli natomiast nieletni w wieku od 14 do 17 lat. Okazuje się jednak, że za kilka czynów których miał dopuścić się mężczyzna, został zwyczajnie uniewinniony. 5 lat więzienia to jednak nie jedyna kara dla Mirosława L. Poza tym osoba ta nie może w przyszłości piastować stanowisk związanych z edukacją nieletnich, nie może się także nimi opiekować. Wysłany zostanie także do zakładu psychiatrycznego – ma to być uznane za ewentualny środek zapobiegawczy.

ZOBACZ TAKŻE: W MADRYCIE RZĄD CHCE UŚMIERCIĆ AŻ 12 TYSIĘCY PAPUG. PTAKI SĄ ZAGROŻENIEM DLA RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ W MIEŚCIE, A TAKŻE DLA SAMYCH LUDZI

Wyrok nie jest prawomocny, proces nie był jawny

Jak podaje portal rmf24.pl, wyrok który zapadł w sprawie nie jest prawomocny. Dodatkowo okazuje się, że ksiądz będzie musiał jeszcze zapłacić swoim ofiarom zadośćuczynienie. Wynosić będzie ono od 2 do 8 tysięcy złotych. Dyrektora zatrzymano już w 2016 roku – wtedy też przedstawiono mu zarzuty.

źródło zdjęcia: pl.aleteia.org

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.