Linie KLM ostrzegają: mogły podawać skażone jedzenie podczas lotów

Linie KLM ostrzegają: mogły podawać klientom linii lotniczych jedzenie skażone bakteriami listerii. Sprawa jest poważna, gdyż kilka dni temu pisaliśmy o ofiarach śmiertelnych po spożyciu produktów mięsnych pewnej firmy. Posiłki z samolotów mogą mieć związek z całą sprawą, dlatego firma wydała oświadczenie w tej sprawie. 

Kilka śmiertelnych ofiar po spożyciu mięsa

Niedawno pisaliśmy o dwóch ofiarach śmiertelnych, które zmarły wskutek spożycia produktów mięsnych firmy Wilke. Wstrzymano produkcję oraz zamknięto zakłady, gdyż odpowiednie służby musiały podjąć pewne kroki w tej sprawie i nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania produktów. Dodatkowo, w Holandii śmierć poniosły trzy osoby – wszystko związane z bakteriami listerii. Produkty znajdowały się w sklepach Aldi, Jumbo czy Bidfood. Więcej dowiecie się w tym artykule.

Linie KLM ostrzegają – w posiłkach mogła być bakteria

Do mediów trafiły informacje, podane przez holenderskie linie lotnicze KLM, o tym, iż w ich produktach mogła również znajdować się groźna bakteria. Produkty od jednego z dostawców mogły być nią skażone. Dlatego wydali oświadczenie, w którym zalecają swoim klientom konsultacje z lekarzem, jeżeli pojawią się u nich jedne z objawów, które są charakterystyczne dla listeriozy (wywołanej przez bakterie). Na przykład: ból głowy, gorączka lub po prostu jeżeli uważają, że mogli zjeść skażone jedzenie.


Przewoźnik przeprosił za zaistniałą sytuację. Jednak nie sprecyzował, o które dokładnie loty chodzi i w jakich godzinach czy dniach się odbyły. Zapewnił, że aktualnie podawane przez nich produkty są bezpieczne i sprawdzone.

Mieszkańcy tych krajów nie ukrywają swojego zaniepokojenia całą sytuacją. Niektóre ze sklepów natomiast, wycofują produkty mięsne. Listerioza, czyli choroba wywołana bakterią listerią, jest zazwyczaj groźna dla noworodków lub kobiet w ciąży czy osób z obniżoną odpornością. Jednak może rozwinąć się po spożyciu na przykład niepasteryzowanych produktów mlecznych. Dodatkowo, niedokładnie umytych owoców czy surowego mięsa.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.