Episkopat wyraził zgodę na beatyfikację rodziców Jana Pawła II

Episkopat wyraził zgodę na rozpoczęcie przez Archidiecezję Krakowską procesu beatyfikacyjnego. Chodzi o rodziców Jana Pawła II – Emilii z Kaczorowskich oraz Karola Wojtyły. Takie informacje przekazała Konferencja Episkopatu Polski. Ta decyzja daje możliwość zwrócenia się o prośbę, aby rozpocząć proces na poziomie diecezjalnym. 

Episkopat – zgoda na beatyfikację

W mediach pojawiły się informacje o wyrażeniu zgody przez Episkopat Polski na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego rodziców Jana Pawła II. Konferencja Episkopatu Polski oświadczyła: „Episkopat wyraził zgodę (nihil obstat) na rozpoczęcie przez Archidiecezję Krakowską procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. Daje to możliwość zwrócenia się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o rozpoczęcie procesu na poziomie diecezjalnym”.

 

 

To nie pierwsza taka decyzja w ostatnich dniach. Niedawno biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało informacje o beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nie podano dokładnej daty ani godziny mszy beatyfikacyjnej. Co ciekawe, cały proces trwał aż 30 lat. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Ojciec Jana Pawła II służył na początku w wojsku austriackim, później po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, przeszedł do wojska polskiego. Po śmierci jego żony, obdarzył dzieci opieką oraz zapewnił dalszą edukację. Z kolei Emilia, zajmowała się domem i dziećmi, jednak zmarła przed I komunią polskiego papieża.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.