Władze Madrytu chcą uśmiercić ponad 12 tys. papug

władze madrytu

Władze Madrytu chcą uśmiercić ponad 12 tysięcy papug! Informacja brzmi niezwykle przerażająco, jednakże włodarze stolicy Hiszpanii mówią wprost, że papugi które na dobre zadomowiły się w mieście, są niebezpieczeństwem dla tamtejszej różnorodności biologicznej. Ponadto, stanowią zagrożenie dla mieszkańców i turystów. Cały proces pozbywania się tego rodzaju ptactwa pochłonie ogromną ilość pieniędzy.

Władze Madrytu chcą uśmiercić ponad 12 tysięcy papug

Miłośnicy zwierząt z pewnością będą poruszeni pogłoskami, jakie napływają ze stolicy Hiszpanii. Okazuje się bowiem, że życia pozbawione zostanie ponad 12 tysięcy papug. Władze Madrytu są zdania, że ptaki te zagrażają nie tylko tamtejszej różnorodności biologicznej, ale także ludziom – mieszkańcom i turystom w mieście. Okazuje się bowiem, że papugi przyczyniają się do znikania z ulic Madrytu choćby wróbli, co zmniejsza populację małych ptaków. Wypierają je rzecz jasna wspomniane papugi. A zagrożenie dla ludzi? Tutaj sprawa jest dziecinnie prosta – jak podają urzędnicy, niebezpieczne stały się spadające z drzew gniazda. Mogą one nawet poważnie ranić.

ZOBACZ TAKŻE: DWÓCH MĘŻCZYZN W ARESZCIE – POWÓD? CHCIELI UPIĆ… ALIGATORA 

Bardzo kosztowny proces – w grę wchodzą tysiące euro

Proces usunięcia z miasta papug, zatwierdzono już w miniony poniedziałek. Okazuje się jednak, że wszystko będzie rozłożone w czasie, a koniec akcji zaplanowany jest dopiero na październik przyszłego roku. 

Ogromne są także koszta likwidacji papug – podaje się, że będzie to około 100 tysięcy euro. Największym problemem jest fakt, że papugi żyją długo (około 20 lat), a także bardzo szybko się rozmnażają. Władze zapewniają, że ich celem jest całkowite wyeliminowanie tychże papug z miasta. Przy życiu pozostać ma zaledwie kilkaset sztuk.

źródło zdjęcia: megan.com.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.