Krupa śnieżna we wrześniu! Pogoda w Polsce zwariowała [WIDEO]

krupa śnieżna

Krupa śnieżna we wrześniu? Jak widać – nic nie stoi na przeszkodzie, aby pogoda płatała w naszym kraju figle. Choć meteorolodzy zapowiadali nagłe załamanie i zmianę pogody (o czym pisaliśmy tutaj), nikt nie spodziewał się, że matka natura będzie aż tak bezczelna, by zaskakującym opadem uraczyć nas już teraz. Na stronę „Kataklizmy w Polsce i na świecie” w portalu Facebook, pewna czytelniczka wysłała nagranie z trasy Koszalin-Słupsk. Widać na nim skalę zjawiska. Można to zobaczyć poniżej.

Krupa śnieżna we wrześniu! Pogoda w Polsce zwariowała

Upalne lato, rekordowe temperatury, rozpaczliwe poszukiwanie cienia i zimnych napojów? To już dawno za nami. Można powiedzieć, że wraz z wakacjami skończyło się lato. Tak, jakby ktoś odciął to wszystko grubą kreską. Poranki są już niezwykle chłodne, to samo zresztą można odczuć wieczorami. Wczoraj pisaliśmy o załamaniu pogody, które zapowiadają meteorolodzy. Nastało one bardzo szybko. Choć na wieści o śniegu niektórzy ironicznie pukali się w głowę – takie opady stały się faktem. Sypnęło dziś zwłaszcza w górach (Kasprowy Wierch), ale ciekawie i niebezpiecznie było także na drodze między Koszalinem a Słupskiem. Tam kierowców zaskoczył intensywny opad krupy śnieżnej. W sieci pojawiły się nagrania pokazujące to zjawisko pogodowe i jego efekty z dnia 18 września.

ZOBACZ TAKŻE: ZAWALENIE SIĘ SZKOŁY W INDIACH

Droga ekspresowa nr 6 zasypana krupą śnieżną – wideo

Krupa śnieżna często mylona jest ze śniegiem. Jednakże, nieco się od niego różni. Charakter opadu jest przelotny, ale często intensywny. Krupę tworzą kuliste i nieprzeźroczyste, niewielkie ziarenka lodowe. Nierzadko powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Poniżej nagranie:

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.