Pogoda da popalić! Porywiste wiatry, grad a nawet… śnieg

pogoda da popalić

Pogoda da popalić! Jak przewidują synoptycy, do końca tygodnia powinniśmy raczej uzbroić się w swetry, kurtki i parasole. Przewidywane są porywiste wiatry, opady (w tym gradu), a na terenach podgórskich i w górach może nawet prószyć śnieg. Temperatura w nocy ma być bliska 0 stopni Celsjusza. 

Pogoda da popalić! Szykujcie kurtki i swetry, będzie mocno wiało, może sypnąć śniegiem

Po ciepłym leciem nie ma już niemal śladu. Temperatury wyraźnie spadły, co można poczuć zwłaszcza porankami. Choć do kalendarzowej jesieni pozostało jeszcze kilka dni, już teraz można odnieść wrażenie, że wakacje dawno za nami. Najbliższe dni wcale nie będą łagodniejsze. Najgroźniej może być w województwie zachodniopomorskim, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo wydania ostrzeżenia drugiego stopnia (dotyczącego burz i gwałtownych wiatrów). Od jakiegoś czasu na Bałtyku szaleje sztorm.

Powieje także w innych województwach, będzie burzowo

Poza województwem zachodniopomorskim, także w innych spodziewane są silne wiatry i burze z deszczami. Uwagę należy zwrócić także na grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że nadchodząca noc może dać się we znaki mieszkańcom Podhala. Temperatura spadnie tam w okolice 0 stopni Celsjusza. 

Mocniejszy wiatr odczuć będzie można w następujących województwach: śląskie, dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, łódzkie, świętokrzyskie, warmońsko-mazurskie, małopolskie.

ZOBACZ TAKŻE: POD PRĄD NA DRODZE EKSPRESOWEJ. 85-LATEK KTÓRY DOPROWADZIŁ DO WYPADKU, ZGINĄŁ NA MIEJSCU

źródło zdjęcia: tygodnik-rolniczy.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.