Mapy Google z nową funkcją – przydatna opcja w dobie koronawirusa!

Mapy Google z nową funkcją

Mapy Google to niezwykle praktyczne narzędzie, które stale jest aktualizowane, udoskonalane i przystosowywane do obecnie panujących czasów. Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu nie daje za wygraną, dlatego najpopularniejsza aplikacja z mapami postanowiła przyczynić się do zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Tym razem pomyślano o pasażerach komunikacji miejskiej, w której często bywa tłoczno, a zarażenie się chorobą jest zdecydowanie większe.

Mapy Google z nową funkcją

Google Maps to jedna z najchętniej używanych aplikacji, z której korzystają nie tylko kierowcy, ale również podróżnicy i piesi. Aplikacja ciągle się rozwija i pojawiają się coraz to nowe opcje, ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Wielką zaletą map Google są regularne aktualizacje, dzięki którym możemy sprawdzić natężenie ruchu, objazdy czy ewentualne korki w czasie rzeczywistym. Aplikacja poinformuje nas również o najbliższej kontroli prędkości, a nawet patrolu policji. Bez problemu znajdziemy również najbliższe restauracje, sklepy i bary, łącznie z ich godzinami otwarcia oraz godzinami, w których ruch jest największy.

W marcu Google Maps rozszerzono o funkcję Live View, która dodatkowo ułatwia zorientowanie się w terenie jak i wewnątrz niektórych budynków. To opcja, dzięki której możemy poruszać się trasami objętymi opcją Street View, co umożliwia szybsze i prostsze dotarcie do celu. Telefon pokazuje nie tylko trasę, ale również krajobraz, który nas otacza.

ZOBACZ TAKŻE: TE OSOBY BĘDĄ UMIERAĆ PODCZAS 4. FALI KORONAWIRUSA – DR. GRZESIOWSKI NIE MA ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI

Idąc tym tropem, Mapy Google postanowiły dołożyć swoją cegiełkę do minimalizacji ryzyka zarażenia się koronawirusem. Niewątpliwie przepełniona komunikacja miejska sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusów, w związku z tym nowa opcja map wkrótce pokaże użytkownikom natężenie osób w danym środku transportu. Google korzystając z historii trendów lokalizacyjnych, algorytmów sztucznej inteligencji, a także osób oceniających zatłoczenie w pociągach, tramwajach czy autobusach poinformuje o zatłoczeniu w danych pojazdach. Dzięki narzędziu będzie można uniknąć przepełnionej komunikacji miejskiej, a także w szybki sposób wybrać trasę alternatywną i bezpieczniejszą.

 

 

źródło: innpoland.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.