Koszmar w Turcji, bilans ofiar rośnie. W sieci pierwsze nagrania [WIDEO]

koszmar w turcji

Koszmar w Turcji. Rośnie bilans ofiar tragicznego trzęsienia ziemi, które w kraj uderzyło zeszłej nocy. Żywioł dosięgnął także północnej Syrii. Sytuacja jest fatalna. W sieci pojawiły się pierwsze nagrania obrazujące skalę zniszczeń. Niektórzy zarejestrowali również moment, kiedy ziemia po raz pierwszy się zatrzęsła. Kraje dotknięte kataklizmem już teraz mówią o konieczności pomocy z innych państw. Szczegóły oraz materiały wideo znajdziecie poniżej.

Koszmar w Turcji, bilans ofiar rośnie. W sieci pierwsze nagrania [WIDEO]

Fatalne informacje docierają z Turcji i północnej Syrii. To właśnie tam w nocy miejsce miało potężne trzęsienie ziemi. Międzynarodowe media podają, że magnituda trzęsienia wynosiła aż 7,8. Aktualny bilans to około 600 ofiar, jednak liczba ta niestety sukcesywnie wrasta. Pierwsze szacunki mówią o grubo ponad 2 tysiącach rannych oraz blisko 2 tysiącach kompletnie zniszczonych, zawalonych budynków.

Dramat rozpoczął się o godzinie 4:17 czasu lokalnego (w Polsce była 2:17). Amerykańska Służba Geologiczna (USGS) podaje, że epicentrum trzęsienia zlokalizowane było około 30 kilometrów od miasta Gaziantep, które zamieszkuje ponad 1 milion osób. W wielu miejscach dotkniętych klęską wybuchły pożary. Trwają skomplikowane akcje ratunkowe i przeszukiwanie gruzów. W sieci pojawiło się wiele materiałów ukazujących skalę kataklizmu. Na niektórych z nich widać moment rozpoczęcia się trzęsienia ziemi:

ZOBACZ TAKŻE: Ogromna dziura na ul. Biegańskiego w Łodzi. Blisko metr głębokości, uszkodzone auta [WIDEO]

Budynki i bloki mieszkalne runęły jak domek z kart. W sieci roi się od przerażających nagrań

Tak jak wcześniej wspomniano, na terenach dotkniętych trzęsieniem ziemi zniszczeniu uległo blisko 200 tysiące budynków. Wiele z nich po prostu się zawaliło. W sieci pojawiły się materiały:

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.