Kolejne trzęsienie ziemi uderzyło w Turcję! Wszystko nagrała kamera na żywo [WIDEO]

nowe informacje o asteroidzie

Kolejne trzęsienie ziemi uderzyło w Turcję! Najnowsze doniesienia mówią o największym możliwym dramacie. Podczas akcji ratunkowej żywioł zaatakował po raz kolejny. W sieci pojawiły się nagrania. Na jednym z nich widać relację na żywo dla miejscowej telewizji, podczas której dochodzi do kolejnego trzęsienia. Bilans ofiar znów się powiększa. Prezydent Turcji mówił o największym kataklizmie od 1939 roku. Najnowsze trzęsienie ziemi było niemal tak silne, jak to, które przyszło w nocy. Szczegóły i nowe materiały wideo poniżej.

Kolejne trzęsienie ziemi uderzyło w Turcję! Wszystko nagrała kamera na żywo [WIDEO]

To z pewnością jeden z najczarniejszych dni w całej historii Turcji. Podczas trwania akcji ratunkowej po nocnym, bardzo silnym trzęsieniu ziemi, w którym życie straciło wiele osób – kataklizm niespodziewanie nadszedł po raz kolejny. Ziemia zatrzęsła się podczas przeszukiwania gruzowisk zapadniętych budynków. Według ekspertów i tym razem magnituda była bardzo wysoka – porównywalna do tego, co działo się w nocy, kiedy to wynosiła 7.8. Teraz magnituda miała wynosić w granicach 7,5.

W sieci nie brakuje nowych materiałów wideo z Turcji oraz Syrii, która również została dotknięta żywiołem. Głośne nagranie pochodzi z tamtejszej telewizji, kiedy to reporter na żywo relacjonował sytuację w jednym z miast. Właśnie wtedy ziemia zatrzęsła się po raz kolejny, co można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Koszmar w Turcji, bilans ofiar rośnie. W sieci pierwsze nagrania [WIDEO]

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan: „największy kataklizm od 1939 roku”

W przestrzeni medialnej pojawiły się już także wypowiedzi prezydenta Turcji. Recep Tayyip Erdogan na specjalnej konferencji prasowej mówił:

To był największy kataklizm od 1939 roku. Ponad 5,3 tys. osób jest rannych, zawaliło się 2818 budynków. Trwają prace poszukiwawczo-ratownicze, dotychczas 45 państw świata zaoferowało nam pomoc.

Prezydent Erdogan mówił też o ponad 900 ofiarach śmiertelnych tragedii. Niestety, wiele wskazuje na to, że nie jest to ostateczny bilans trzęsienia ziemi. Bardzo źle sytuacja wygląda też w Syrii. Tam na ten moment mówi się o około 500 ofiarach.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.