Przed nami bardzo trudna noc. Ostrzeżenia dla wielu regionów

przed nami bardzo trudna noc

Przed nami bardzo trudna noc. Po raz kolejny pojawiły się ostrzeżenia dla wielu regionów. Zmienna i często niebezpieczna aura nie daje za wygraną i nadal nie odpuszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed śnieżycami i silnym wiatrem. Najwięcej jednak mówi się o nadchodzącej nocy, kiedy to spodziewane są oblodzenia dróg i chodników. Zapowiadają się bardzo trudne warunki dla kierowców. Co jeszcze wiadomo o najbliższych godzinach w kontekście pogody i niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych? Szczegóły poniżej.

Przed nami bardzo trudna noc. Ostrzeżenia dla wielu regionów, IMGW ma ręce pełne roboty

Pogoda w ostatnich dniach nas nie oszczędza. Śnieżyce, ulewne deszcze, oblodzenia oraz porywiste wiatry – z tym wszystkim musimy się zmagać od jakiegoś czasu. Nadchodzące dni wcale nie będą lepsze, o czym ostrzega IMGW. Najwięcej mówi się o intensywnych opadach śniegu oraz porywistych wiatrach. Wielu mieszkańców otrzymały już alerty RCB na swoje telefony. Dotyczy to niemal całego kraju. W RMF24.pl czytamy:

Alerty obowiązują praktycznie w całej Polsce z wyjątkiem Warmii i Mazur, Podlasia, a także części województwa lubelskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Ogromna dziura na ul. Biegańskiego w Łodzi. Blisko metr głębokości, uszkodzone auta [WIDEO]

Porywy wiatry w granicach 90km/h. Najgorsza sytuacja na zachodzie kraju

IMGW na Twitterze zaprezentowało najnowsze mapy z zaznaczonymi obszarami – to właśnie na nich wiatr będzie najbardziej dawał się we znaki mieszkańcom. Miejscami porywy będą dochodzić nawet to 90km/h.

Fatalne wieści dla meteopatów. Najbliższa doba będzie dla nich bardzo uciążliwa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pisze również o aurze pod kątem meteopatów. Wszystko przez mocną zmianę pola barycznego, która czeka nas już tej nocy.

Nastąpi bardzo szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego, zwłaszcza w Polsce północno-zachodniej (ok. 25 hPa w ciągu 12 godzin, ok. 35 hPa w ciągu 24 godzin).

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.