Koronawirus: złe wieści napływają z Niemiec. Angela Merkel potwierdza

koronawirus złe wieści

Koronawirus: złe wieści napływają z Niemiec. Angela Merkel wszystko potwierdziła w specjalnym wywiadzie, który miał miejsce przed dwoma dniami w Urzędzie Kanclerskim. Wszystko transmitowano na żywo w niemieckiej telewizji. Kanclerz Niemiec odnosiła się między innymi do sytuacji związanej bezpośrednio z pandemią, poruszyła temat szczepień oraz kryzysu spowodowanego wirusem, z którym Niemcy zmagają się coraz bardziej.

Koronawirus: złe wieści napływają z Niemiec. Angela Merkel potwierdza niezbyt dobrą sytuację

Koronawirus w dalszym ciągu paraliżuje niemal cały świat. Z problemami na różnych płaszczyznach zmaga się wiele państw, w tym między innymi Polska oraz Niemcy. Tym razem istotny przekaz płynie zza naszej zachodniej granicy. Złe wieści z Niemiec potwierdziła Angela Merkel. Wszystko w specjalnym wywiadzie, który miał miejsce przed dwoma dniami w Urzędzie Kanclerskim. Rozmowę z Angelą Merkel transmitowano na żywo w niemieckiej telewizji. Jak podaje portal o2.pl, kanclerz miała przyznać, że tamtejszy rząd ma coraz większe problemy z uporaniem się z kryzysem spowodowanym przez wirusa.

Angela Merkel odniosła się do szczepień, z których tempa nie jest zadowolona. Według niej, idą one dość opornie. Mimo nie najlepszego tempa szczepień, kanclerz przyznała, że rząd nie może przyspieszyć tego procesu. Wszystko ze względu na brakujące dawki, które nie docierają od producentów. Ci z kolei zwyczajnie nie wyrabiają się z produkcją, a zapotrzebowanie na kolejne dawki jest ogromne – i to w niemal każdym kraju.

ZOBACZ TAKŻE: PRZEŁOM W PANDEMII? JEST POTENCJALNY LEK NA COVID-19! SENSACYJNE DONIESIENIA, SPECYFIK WYRÓŻNIA SIĘ SZEROKIM SPEKTRUM DZIAŁANIA. ZOBACZ SZCZEGÓŁY!

Kanclerz Niemiec wezwała społeczeństwo do zachowania rozwagi i wielkiej cierpliwości – chodzi o obostrzenia

Merkel zwróciła się także do obywateli swojego kraju – poprosiła o cierpliwość w kontekście trwających obostrzeń. W Niemczech, podobnie jak w Polsce, pewna część społeczeństwa traci cierpliwość i marzy o powrocie do szeroko pojmowanej normalności.

Warto dodać, że już w połowie stycznia media podawały, że zaszczepionych jest ponad milion obywateli Niemiec. Początkowo Niemcy imponowali tempem szczepień, jednak ze względu na coraz trudniejszą dostępność szczepionek, sytuacja nieco się pogorszyła.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.