Przełom! Jest potencjalny lek na COVID-19! Ma szerokie spektrum działania!

Przełom

Przełom w badaniach nad lekiem przeciwko SARS-CoV-2. Najnowsze badanie wykazało, że substancja o nazwie tapsygargina silnie hamuje nie tylko wirusa SARS-CoV-2, ale również wiele innych chorobotwórczych wirusów. Naukowcy z Nottingham dostrzegli, że działanie potencjalnego leku jest kilkaset razy silniejsze, niż leków, które obecnie są na rynku.

Badacze z University of Nottingham poinformowali na łamach pisma „Viruses” o substancji, która silnie hamuje wirusa SARS-CoV-2. Dodajmy, że pochodne tej substancji są już testowane w leczeniu nowotworów. Według zdobytej wiedzy, wszystko wskazuje na to, że tapsygargina jest bezpieczna. Bez wątpienia jest to przełom w badaniach nad lekiem, który zahamowałby działanie COVID-19.

Przełom! Jest potencjalny lek na COVID-19!

Tapsygargina otrzymywana jest z roślin i według badań naukowców uruchamia ona tzw. odporność wrodzoną przeciwko trzem różnym typom wirusów, które atakują układ oddechowy człowieka. Bez wątpienia jest to dodatkowy plus, gdyż potencjalny lek na koronawirusa ma szerokie spektrum działania. Naukowcy donoszą, że substancja jest skuteczna, kiedy poda się ją zarówno przed rozpoczęciem infekcji, jak i w jej trakcie. Lek ma stabilne kwaśne pH, co wiąże się z tym, że można go podawać doustnie. Co ważne, nie trzeba przyjmować go w warunkach szpitalnych. Jednak największą jego zaletą jest to, że wirusy nie uodparniają się na związek owej substancji.

Pochodne tapsygarginy są już testowane w leczeniu raka prostaty. Wszystko wskazuje na to, że leczenie tą substancją jest bezpieczne. Jak podkreślił jedne z naukowców, profesor Kin-Chow Chang, wyniki badań na tapsygarginą mają ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o wpływ na leczenie zakażeń COVID-19:

To jest przełom! Choć nadal znajdujemy się na wczesnym etapie badań tego środka i jego wpływu na leczenie takich zakażeń jak COVID-19, wyniki te mają kolosalne znaczenie

Jak również podkreślił naukowiec, odkrycie to może przydać się również na przyszłość. Pandemie, które bez wątpienia będą miały miejsce na ziemi, będą związane z ludźmi i zwierzętami. Choroby będą przynosiły się ze zwierząt na ludzi i odwrotnie. Bez wątpienia tego typu lek, będzie odgrywał ważną rolę w kontroli zakażeń zarówno u ludzi, jak i u zwierząt.

Zobaczcie również: Możliwe trzy scenariusze końca pandemii! Kiedy wrócimy do normalnego życia?

Tapsygargina ma ogromny potencjał, aby ochronić ludzkość przed przyszłymi pandemiami i wirusami „X”, które nie są jeszcze odkryte. Potencjalny lek działa na takie wirusy jak: SARS-CoV-2, koronawirusy powodujące przeziębienie, wirusy oddechowe oraz wirus grypy typu A.

Przełom! Jest potencjalny lek na COVID-19!  źródło: bankier.pl, YouTube.