Korea Północna zaatakowała Południową! Chcieli wykraść informacje na temat szczepionki!

Korea Północna zaatakowała Południową

Południowokoreański wywiad udaremnił atak Korei Północnej na firmy, które zajmują się opracowaniem szczepionki na koronawirusa. Informacje o ataku przekazała agencja Reutera. Nieudana próba ataku na serwery południowokoreańskich firm farmaceutycznych zakończyła się fiaskiem. Niemniej jednak odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie! Zobaczcie!

Na temat koronawirusa w Korei Północnej niewiele wiadomo. Władze tamtego kraju utrzymują, że są wolni od wirusa. Niemniej jednak niezależne źródła donoszą, że patogen od wielu już miesięcy rozprzestrzenia się po kraju, a dodatkowym problemem są wprowadzone wcześniej sankcje, przez co grozi tam kryzys humanitarny.

Zobaczcie również: Korea Północna zapewnia, że nie miała żadnego przypadku koronawirusa

Parlamentarzyści nie raz głośno mówili o tym, że przywódca Korei Północnej od czasu rozprzestrzenienia się wirusa miewa paranoje. Kim Dzong Un nakazał wyrzucenia z kraju 100 tysięcy ton ryżu pochodzącego z Chin. Zakazał również połowu ryb, ponieważ według niego woda morska mogła być zakażona wirusem.

Okazuje się, że sytuacja w Korei Północnej jest na tyle poważna, że przywódca zdecydował się nielegalnie zdobyć dane na temat szczepionki, na której temat pracują ich południowi sąsiedzi. Korea Północna zaatakowała Południową, a informacja ta w mgnieniu oka obiegła media na całym świecie.

Korea Północna zaatakowała Południową!

Hakerzy z Korei Północnej zaatakowali konta firm farmaceutycznych swoich południowych sąsiadów, którzy od wielu już miesięcy pracują nad szczepionką przeciw COVID-19. Co więcej, wyszło na jaw, że hakerzy nie tylko pracowali dla rządu Korei Północnej, ale również dla Rosji. Agencja News1 podała, że południowokoreański wywiad udaremnił próby włamania do systemów informatycznych firm farmaceutycznych.

Wszystkie informacje na temat ataku ujawnił Microsoft. Hakerzy Korei Północnej i Rosji próbowali się włamać aż do siedmiu systemów informatycznych i laboratoriów badawczych. Należą one do takich krajów, jak: Korea Południowa, Indie, Francja, Kanada i USA. Wszystkie próby zostały udaremnione i nie doszło do wyrządzenia szkód. Nie da się ukryć, że szczepionka na koronawirusa jest teraz pożądanym towarem.

Atakiem, Korea Północna pokazała, że tak jak wiele państw na świecie również zmaga się z wirusem. Co więcej, to jedyne miejsce na świecie, z którego nie docierają żadne informacje na temat zgonów i problemów spowodowanych COVID-19.

Źródło: Wprost.pl, Instagram, O2.pl, Wyborcza.pl