Korea Północna zapewnia, że nie miała żadnego przypadku koronawirusa

korea północna zapewnia

Korea Północna zapewnia, że nie miała żadnego przypadku koronawirusa! Tamtejszy rząd z Kim Dzong Unem na czele oznajmił, że kraj skutecznie obronił się przed wybuchem epidemii w obrębie swoich granic. Choć przeprowadzono tam blisko tysiąc testów na obecność COVID-19, żaden z nich nie okazał się pozytywny. Wódz Korei Północnej przestrzega jednak przed zbytnim optymizmem. Zaleca, aby nadal stosować się do zaleceń i ograniczać kontakty międzyludzkie – wtedy korzystną sytuację uda się utrzymać.

Korea Północna zapewnia, że nie miała żadnego przypadku koronawirusa

Choć koronawirus zasiał spustoszenie niemal na całym świecie, są kraje, które twierdzą, że skutecznie obroniły się przed rozwojem epidemii w obrębie swoich granic. Jednym z nich jest Korea Północna. Na specjalnym posiedzeniu biura politycznego Partii Robotniczej KRLD, Kim Dzong Un bez cienia wątpliwości przyznał, że jego kraj wygrał potyczkę z koronawirusem. Mało tego, według oficjalnych doniesień, w Korei Północnej nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

O doniesieniach północnokoreańskiej agencji KCNA na łamach swojego portalu pisze RMF24.pl. Cytowane są tam słowa Kim Dzon Una:

Całkowicie zapobiegliśmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Choć wszystko – patrząc na to, co koronawirus wyprawia na całym świecie – brzmi wręcz nierealnie, Koreańczycy z północy są pewni swego. Pojawiają się głosy, że epidemia rzeczywiście mogła ominąć ich kraj. Ku temu mógł przyczynić się panujący tam na co dzień reżim i fakt, że Korea Północna jest tak zwanym krajem zamkniętym.

ZOBACZ TAKŻE: NAPAD Z BRONIĄ NA VAPE SHOP W LEGNICY! W SIECI POJAWIŁO SIĘ MROŻĄCE KREW W ŻYŁACH NAGRANIE – ZOBACZ JE! WYZNACZONO WYSOKĄ NAGRODĘ ZA WSKAZANIE SPRAWCY NAPADU

Zakaz publicznych zgromadzeń i nakaz noszenia maseczek. Kim Dzong Un mimo wszystko dmucha na zimne

Choć opisywana przez północnokoreańskie władze sytuacja wydaje się w pełni opanowana, kraj ten nadal nie znosi części obostrzeń. Mowa tutaj choćby o zakazie zgromadzeń, a także o noszeniu maseczek.

Kim Dzong Un ostrzega, że nadal należy zachować tam maksimum rozsądku, aby nie pójść śladem innych krajów.

Jak na ten moment, w Korei Północnej na obecność koronawirusa przebadano dokładnie 922 osoby. Wszystkie wyniki okazały się jednak negatywne, co sprawia, że nie odnotowano tam jeszcze żadnego oficjalnego przypadku zachorowania na COVID-19.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.