Kopią wielkie rowy obok granicy z Rosją! Zaczęło się? Armia w gotowości

kopią wielkie rowy

Kopią wielkie rowy obok granicy z Rosją! Czy właśnie zaczęły się prężne przygotowania do konfliktu zbrojnego? Ukraińska armia wykazuje pełną gotowość. To odpowiedź na doniesienia mówiące o tym, że w pobliżu Ukrainy zgromadziły się potężne rosyjskie wojska. O uszczelnieniu granic donosi Państwowa Służba Graniczna Ukrainy. W sieci pojawiło się wideo, na którym widać kopanie rowów wzdłuż granicy. Wiadomo, czemu mają służyć. Materiał zobaczycie w dalszej części tekstu.

Kopią wielkie rowy obok granicy z Rosją! Zaczęły się prężne przygotowania do konfliktu zbrojnego?

Niepokojące doniesienia docierają z granicy Rosji i Ukrainy. Już od kilku tygodni dużo mówiło się o koncentracji rosyjskich wojsk w pobliżu terenów należących do Ukrainy. W sieci pojawiały się nagrania, na których widać było transport kolejowy czołgów oraz skupiska ciężkiego sprzętu bojowego. Teraz natomiast mówi się o ruchach, jakie podjęła ukraińska armia. Mianowicie, w pobliżu granicy Ukraińcy zaczęli kopać wielkie rowy. Czemu jednak mają one służyć?

Jak czytamy w o2.pl, ma to być niejaka pułapka na czołgi wroga, które zwyczajnie nie będą mogły się przedostać przez głęboki i szeroki wykop. Rowy wykopywane są na granicy z trzema regionami Rosji. Wszystko dzieje się w obwodzie sumskim. Służba Graniczna na Ukrainie uważa, że właśnie on jest najbardziej narażony na agresję wojsk nieprzyjaciela.

ZOBACZ TAKŻE: KOSZMARNA WIZJA SIOSTRY ZAKONNEJ. CHODZI O PRZERAŻAJĄCĄ WOJNĘ Z UŻYCIEM BORNI JĄDROWEJ. CO STANIE SIĘ Z POLSKĄ?

„122 tysięcy rosyjskich żołnierzy” – taka ilość wojska ma znajdować się w pobliżu ukraińskiej granicy

Jak wcześniej wspomniano, ruchy obserwowane na stronie ukraińskiej to odpowiedź na to, co dzieje się przy granicach w Rosji. Mianowicie, jak podaje o2.pl – Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow poinformował, że:

122 tys. rosyjskich wojskowych znajduje się w odległości 200 km od granicy ukraińskiej.

Sekretarz dodał jeszcze, że sytuacja na granicy jest stale monitorowana. Dodatkowo już od nowego roku Ukraina ma dysponować dodatkowymi środkami, które pozwolą na skuteczne odparcie agresji nieprzyjaciela.

źródło: o2.pl, YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.