Koniec obowiązku noszenia maseczek? W tych miejscach nadal trzeba je mieć!

koniec noszenia maseczek

Koniec obowiązku noszenia maseczek z dniem dzisiejszym stał się faktem. Polska poszła za przykładem innych krajów i zrezygnowała z tego uciążliwego dla wielu osób obostrzenia. Jak się jednak okazuje, maseczek nie należy się pozbywać. A to dlatego, że w niektórych miejscach ich noszenie nadal będzie konieczne. Już teraz wiadomo, gdzie zasłanianie ust oraz nosa wciąż obowiązuje.

Koniec obowiązku noszenia maseczek? W tych miejscach nadal trzeba je mieć!

Dziś nadszedł dzień, na który czekało wielu Polaków. Mianowicie, w naszym kraju w końcu oficjalnie zniesiono obowiązek noszenia maseczek. O takowej możliwej decyzji rządu media informowały już od kilku tygodni. Początkowo wydawało się, że stanie się tak najszybciej w kwietniu, jednak po rekomendacji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – zdecydowano, że tego typu obostrzenie zniesione zostanie już w marcu, a konkretniej rzecz ujmując 28 marca, czyli dziś.

Zniesienie obowiązku zasłaniania ust oraz nosa oznacza, że między innymi do sklepów i galerii handlowych wejdziemy spokojnie bez maseczek, nie narażając się na otrzymanie mandatu. Ale czy należy się zupełnie pozbywać maseczek? Jak się okazuje – nie do końca. A to dlatego, że są miejsca, w których ich zakładanie nadal będzie konieczne. W portalu o2.pl czytamy, że noszenie maseczek będzie wciąż konieczne w budynkach, które prowadzą działalność leczniczą. Wyróżnia się tutaj: szpitale, przychodnie lekarskie, gabinety fizjoterapeutyczne oraz gabinety dentystyczne. Usta i nos zasłaniać należy też w aptekach i punktach aptecznych.

ZOBACZ TAKŻE: WILL SMITH UDERZYŁ PROWADZĄCEGO PODCZAS GALI WRĘCZENIA OSCARÓW! GIGANTYCZNY SKANDAL, KTÓREMU PRZYGLĄDAŁ SIĘ CAŁY ŚWIAT. PADŁY TEŻ BARDZO MOCNE, NIECENZURALNE SŁOWA – TO NIE BYŁO REŻYSEROWANE. O CO POSZŁO? [WIDEO]

Duże skupiska ludzi – Ministerstwo Zdrowia rekomenduje zakładanie maseczek

Oficjalne przekazy Ministerstwa Zdrowia podają, że noszenie maseczek w dużych skupiskach ludzi nie jest już konieczne. Niemniej jednak pojawia się rekomendacja, aby nadal to robić.

Wiele osób zastanawia się także, co w przypadku zasłaniania ust i nosa w samolotach. Portal o2.pl tłumaczy, że zależy to już od przewoźnika. Najczęściej zakładanie masek w samolotach nie jest już konieczne, jednakże należy na bieżąco śledzić najnowsze informacje przed lotem.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.