Koniec obowiązku noszenia maseczek w Polsce – Niedzielski zdradza plany i termin

koniec noszenia maseczek

Koniec obowiązku noszenia maseczek w Polsce już lada dzień? Adam Niedzielski zdradził plany i ewentualny termin kolejnych zmian dotyczących ostatnich obowiązujących w naszym kraju obostrzeń. Jeśli wszystko pójdzie zgonie z planem, już w przyszłym miesiącu pożegnamy się z noszeniem maseczek oraz z kwarantanną i izolacją. Wiele zatem wskazuje na to, że w Polsce rząd zniesie stan pandemii.

Koniec obowiązku noszenia maseczek w Polsce – minister zdrowia Adam Niedzielski zdradza plany i ewentualny termin zmian!

Sytuacja związana z epidemią została w ostatnim czasie niemal zupełnie przesłonięta dramatycznymi wydarzeniami, związanymi z wojną na Ukrainie. O wirusie mówi się już zdecydowanie mniej, jednak należy przyznać, że poprzednia fala zakażeń zdecydowanie spuściła z tonu. Dlatego też wiele krajów coraz śmielej znosi obostrzenia. Nawet w Polsce jak na ten moment o epidemii przypominają jeszcze jedynie maseczki, kwarantanna oraz izolacja. Jak się jednak okazuje, niebawem mogą zniknąć także wymienione wyżej restrykcje.

W serwisie bezprawnik.pl czytamy, że Adam Niedzielski o zniesieniu ostatnich obostrzeń mówił na antenie Polsatu. Wiele wskazuje na to, iż obowiązek noszenia maseczek zniknie już w kwietniu. Słowa ministra zdrowia przytacza również Onet.pl:

Obostrzeń – jeśli chodzi o życie gospodarcze, już nie ma – są maseczki. Jednak nawet jeśli regulacyjnie zniesiemy je jako obowiązek, będziemy rekomendować zachowanie ich w transporcie czy dużych skupiskach. Perspektywą zniesienia tego obowiązku jest początek kwietnia. Ale zastrzegam, że ta perspektywa zawsze może się zmienić.

ZOBACZ TAKŻE: ROSYJSKI DRON ZESTRZELONY PRZEZ UKRAIŃCÓW LATAŁ NAD POLSKĄ? POJAWIŁ SIĘ GŁOS Z POLSKIEGO RZĄDU!

Stan pandemii w Polsce zniesiony już w kwietniu? Są takie plany

Jeżeli rzeczywiście zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek, oraz izolacja i kwarantanna – będzie można mówić o zniesieniu stanu pandemii w Polsce. Do tego także odniósł się minister zdrowia. Na antenie Polsatu Adam Niedzielski mówił, że rzeczywiście stan pandemii może zostać zniesiony już w kolejnym miesiącu, czyli w kwietniu. Wtedy utrzymywany będzie jednak stan zagrożenia pandemicznego:

Ale stan zagrożenia pandemicznego utrzymamy w Polsce jeszcze przez jakiś czas, bo przypomnę, że to jest taka stopniowalność, i zanim jest stan pandemii to jest stan zagrożenia pandemicznego.

źródło: bezprawnik.pl, wiadomosci.onet.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.