Rosyjski dron nad Polską? Jest komentarz polskiego rządu!

rosyjski dron nad polską

Rosyjski dron nad Polską? Wczoraj w sieci pojawiły się sensacyjne doniesienia, które wyszły od strony ukraińskiej. Mianowicie, Siły Powietrzne Ukrainy miały informować, że rosyjski dron przekroczył polską przestrzeń powietrzną, a następnie wrócił na terytorium ukraińskie i tam go zestrzelono. Do sprawy odniósł się Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Czy polska strona potwierdziła zaskakujące doniesienia Ukraińców?

Rosyjski dron nad Polską? Jest komentarz polskiego rządu! Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zabrał głos

Wczoraj w mediach pojawiły się zaskakujące informacje mówiące o tym, że polska przestrzeń powietrzna została naruszona przez rosyjskiego drona. Portal RMF24.pl podaje, że takie doniesienia wyszły od Sił Powietrznych Ukrainy. Temat bardzo szybko podłapały też ukraińskie media. Dziś natomiast głos w całej sprawie zabrał Szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. Pytanie o rzekomego rosyjskiego drona padło na konferencji prasowej. Dworczyk wszystko skomentował bardzo krótko:

To jest informacja medialna, której nie potwierdzają służby wojskowe polskie i ukraińskie, więc poruszamy się w przestrzeni medialnej.

Warto przypomnieć, że Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy o omawianym incydencie informowało za pośrednictwem mediów społecznościowych poniedziałkowym wieczorem. Podano tam, że rosyjski dron typu „Forpost” przelatywał nad poligonem w Jaworowie – który to stał się w niedzielę celem ataku Rosjan. Znajduje się on bardzo blisko polskiej granicy. Dron mógł rejestrować zniszczenia w bazie wojskowej. Później – zdaniem Ukraińców – przeleciał nad granicą Ukrainy i Polski, po czym wrócił nad tereny ukraińskie. Tam został zestrzelony przez miejscową obronę przeciwlotniczą.

ZOBACZ TAKŻE: DORADCA PREZYDENTA UKRAINY PODAŁ TERMIN – JEGO ZDANIEM WTEDY SKOŃCZY SIĘ WOJNA! ŚMIAŁA ZAPOWIEDŹ

źródło: RMF24.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.