Ukraińskie służby ujawniły list ministra obrony Rosji do Putina. To planują tam zrobić

ukraińskie służby ujawniły list

Ukraińskie służby ujawniły list ministra obrony Rosji, który adresowany był do Władimira Putina! Wywiad wojskowy Ukrainy opublikował poufne informacje, jakie Siergiej Szojgu przekazywał samemu Putinowi. Momentalnie stało się jasne, co na terenie Ukrainy planują zrobić najeźdźcy. Mało kto się jednak tego spodziewał. O szczegółach dokumentu, który podpisał rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu, przeczytacie poniżej.

Ukraińskie służby ujawniły list ministra obrony Rosji do Władimira Putina. To planują tam zrobić…

Kolejne bardzo interesujące wieści napływają z terytorium Ukrainy, gdzie toczy się dramatyczna walka miejscowych z Rosją. Mianowicie, ukraińskie służby wywiadu miały ujawnić list ministra obrony Rosji – Siergieja Szojgu – który ten zaadresował do samego Władimira Putina. Z treści dokumentu podpisanego przez Szojgu wynika, co Rosjanie planują zrobić na Ukrainie. Wieści te jednak nieco zaskakują.

Jak czytamy w serwisie tvp.info – Siergiej Szojgu w liście do Putina omawiał… „możliwość wylesienia” Ukrainy. Idąc dalej, ministrowi obrony Rosji miało chodzić o otrzymanie zezwolenia na masową wycinkę drzew i lasów rosnących na Ukrainie. W piśmie zaznaczono, że wycinka ma być:

O dowolnej intensywności i w każdej porze, bez względu na formę własności i kategorię gruntu, z prawem do wykorzystania pozyskanego drewna.

ZOBACZ TAKŻE: JAKIE STRATY DO TEJ PORY PONIOSŁA ROSJA OD MOMENTU INWAZJI NA UKRAINĘ? TE LICZBY PORAŻAJĄ. BILANS ROBI NAPRAWDĘ SPORE WRAŻENIE – WIELKIE PROBLEMY WOJSKA NAJEŹDŹCY?

Dlaczego Rosja planuje masową wycinkę drzew na Ukrainie?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego Rosjanie zamierzają posunąć się do takiego kroku. W portalu info.tvp czytamy, że drewno, które nie zostanie wykorzystane na potrzeby Rosji, zostanie zwyczajnie sprzedane. Dochód ze sprzedaży ma natomiast zasilić budżet armii.

Portal informacyjny TVP zwraca uwagę, że wylesienie Ukrainy jawi się jako kolejna potężna zbrodnia okupantów. Warto przy okazji dodać, że w ostatnich dniach Rosjanie przeprowadzili sporo ataków na obiekty i maszyny rolnicze na Ukrainie.

źródło: info.tvp, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.