Straty Rosjan od początku inwazji na Ukrainę – najnowsze doniesienia!

Straty Rosjan od początku inwazji

Niezależny, białoruski portal NEXTA poinformował o nowych doniesieniach związanych ze stratami poniesionymi przez siły rosyjskie. Najnowsze dane dotyczą strat nie tylko humanitarnych, ale również sprzętu bojowego. Informacje obejmują okres od początku inwazji, czyli 24 lutego, do 14 marca.

Straty Rosjan od początku inwazji na Ukrainę

24 lutego w godzinach porannych rozpoczęła się agresja Rosji na Ukrainę. Waleczni Ukraińcy po dziś dzień bronią wolności i suwerenności swojego kraju, mogąc liczyć na wsparcie licznych krajów. Od rozpoczęcia się inwazji do Polski przybyło blisko 2 mln uciekających i szukających schronienia przed wojną obywateli Ukrainy.

ZOBACZ TAKŻE: ROSYJSKI DRON NAD POLSKĄ? JEST KOMENTARZ POLSKIEGO RZĄDU

To pierwsza wojna, która niemalże na bieżąco jest relacjonowana w mediach. W sieci znajdziemy mnóstwo nagrań i zdjęć obrazujących heroiczną walkę naszych wschodnich sąsiadów. Wielokrotnie udało im się zniszczyć lub przejąć sprzęt bojowy wroga, a także pojmać jeńców wojenny.

Początkowo w sieci pojawiały się mało rzetelne informacje dotyczące strat Rosjan. Tym razem o najnowszych doniesieniach poinformował niezależny, białoruski serwis NEXTA. Z opublikowanych przez nich doniesień dowiadujemy się, że od początku inwazji śmierć poniosło około 12 tys. rosyjskich żołnierzy. Ponadto zniszczono lub przejęto 1249 opancerzonych pojazdów bojowych, 617 innych typów pojazdów oraz 389 czołgów. Armia Ukraińska zniszczyła także 150 rosyjskich systemów artyleryjskich, 90 helikopterów, 77 statków powietrznych, 64 wyrzutni rakietowych różnych typów, 60 cystern, 34 środków obrony powietrznej i 8 dronów wojskowych.

Dla porównania, prezydent Ukrainy Wołodymy Zełenski poinformował, że podczas walk z Rosją śmierć poniosło 1,3 tys. ukraińskich żołnierzy.

 

źródło: Twitter NEXTA, o2.pl, zdjęcie – Twitter Defence24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.