Konferencja ministra zdrowia: „20 tys. nowych przypadków dziennie jeszcze w tym tygodniu”

cztery razy wyższe mandaty

Konferencja ministra zdrowia! Pandemia koronawirusa postępuje w zatrważająco szybkim tempie. Już wkrótce może zabraknąć wolnych łóżek w szpitalach. W związku z tym szykują się nowe rozwiązania. Jak informuje Adam Niedzielski, już wkrótce pojawią się szpitale tymczasowe, nastąpi przekształcenie oddziałów, a ponadto do walki zaangażują się także szpitale prywatne. Zmianie ulec mają także warunki odbywania kwarantanny.

Konferencja ministra zdrowia

W naszym kraju sytuacja wciąż nie jest stabilna. Zakażonych koronawirusem jak i ofiar stale przybywa. Ogromne obawy budzi stale malejąca ilość wolnych miejsc w szpitalach. Przypomnijmy, że tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano prawie 7,5 tys. nowych przypadków.

 

ZOBACZ TAKŻE: SZPITAL POLOWY NA STADIONIE NARODOWYM? NIEOFICJALNIE: JUŻ TRWA BUDOWA

Łącznie w naszym kraju potwierdzono 183 248 zakażeń, przy czym wciąż aktywnych jest 85 620, a 3 614 to ofiary śmiertelne. Niestety liczby te stale rosną, a rząd wprowadza nowe obostrzenia, aby możliwie zminimalizować rozprzestrzenianie się choroby. Warto zaznaczyć, że na ten moment zajętych jest około 60% szpitalnych łóżek. Pojawił się także plan, aby przekształcić niektóre oddziały szpitalne na oddziały covidowe. Co więcej, mają powstać szpitale polowe oraz tymczasowe. W walkę z koronawirusem zaangażują się również szpitale prywatne.

Musimy się liczyć też ze scenariuszami najgorszymi, które będą się realizowały w postaci 15 tys. czy 20 tys. nowych przypadków dziennie jeszcze w tym tygodniu. Z tego miejsca apeluję do wszystkich o bardzo poważne traktowanie wszystkich obostrzeń. Noszenie maseczek jest wymogiem podstawowym. Kto tego nie robi, jest osobą nieodpowiedzialną, która generuje ryzyko dla bezpieczeństwa innych – poinformował Niedzielski.

Podczas konferencji ministra zdrowia poinformowano także o zmianie zasad odbywania kwarantanny.

Chcemy wprowadzić możliwość tzw. telepracy czy pracy zdalnej na kwarantannie, oczywiście za zgodą pracownika i pracodawcy. Chcielibyśmy, żeby te osoby mogły mieć możliwość pracy, bo na razie takiej możliwości nasze ustawodawstwo i przepisy nie przewidywały – dodał minister zdrowia.

źródło: radiozet.pl, polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.