Siłownie obchodzą obostrzenia! Religijne stowarzyszenia to nie wszystko!

Siłownie obchodzą obostrzenia!

Po tym, jak w naszym kraju drastycznie wzrosła liczba zakażeń, rząd wprowadzając kolejne obostrzenia, najbardziej dał się we znaki branży fitness. Najwyraźniej powiedzenie, jak Polak chce to potrafi ponownie się sprawdziło, bo właściciele udowodnili, że od każdej reguły jest wyjątek. Zobaczcie, w jaki sposób siłownie obchodzą obostrzenia!

Po tym, jak rząd wprowadził kategoryczny zakaz uczęszczania na siłownię i zajęcia fitness przedsiębiorcy, dla których te miejsca są często jedynym źródłem utrzymania nie zamierzali siedzieć bezczynnie. Dodajmy, że dla wielu klubowiczów siłownie są bardzo często drugim domem, bo to właśnie tam spędzają czas nie tylko dbając o swoją formę ale również zawierając przyjaźnie i wiele nowych znajomości.

Nawet strajk właścicieli klubów fitness i klubowiczów nie przyniósł poprawy. Rząd po raz kolejny zdecydował, że siłownie, centra fitness, baseny, aquaparki mają pozostać zamknięte. Jest jednak kilka zasad, które jak się okazuje, zwalniają z zakazu prowadzenia działalności.

Siłownie obchodzą obostrzenia!
  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  •  są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  •  są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Siłownie obchodzą obostrzenia! Religijne stowarzyszenia to nie wszystko!

Właściciele klubów szybko zrozumieli, że muszą dostosować się do powyższych zasad, dzięki którym będą mogli nadal prowadzić swoje działalności. W sieci znajdziemy między innymi takie wpisy, z których od razu widać, jak siłownie obchodzą obostrzenia:

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu serdecznie zapraszamy do korzystania z basenu KAŻDEGO kto uprawia sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych.

Kochani wprowadzamy nowe zasady funkcjonowania klubu. Od 18 października 2020 nasz klub działa wg następujących zasad, które wprowadzamy zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez Radę Ministrów. Nasz klub będzie dostępny tylko dla zawodników, którzy przygotowują się do zawodów sportowych. Na recepcji dostępne są listy do zapisów w poszczególnych konkurencjach.

Dodajmy, że głośno w mediach było o jednej z krakowskich siłowni, która obeszła zakaz prowadzenia działalności tworząc tzw. Kościół Zdrowego Ciała. To właśnie tam klubowicze mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych członków i zadbać o swoje ciało.

Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness – od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. „Kościół Zdrowego Ciała”. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. […]

Zobaczcie również: Szpital polowy na Stadionie Narodowym? Nieoficjalnie: już trwa budowa

Siłownie obchodzą obostrzenia! Źródło: cowkrakowie.pl, Wp.pl, YouTube