Jarosław Kaczyński na kwarantannie – miał styczność z osobą zarażoną koronawirusem

Jarosław Kaczyński na kwarantannie

Jarosław Kaczyński na kwarantannie! Informację tą potwierdził w mediach społecznościowych Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Okazuje się, że prezes Prawa i Sprawiedliwości miał kontakt z osobą chorą. W miarę możliwości, będzie wykonywał swoje obowiązki zdalnie. 

Jarosław Kaczyński na kwarantannie

Chwilę po godzinie 14 za pośrednictwem Twittera, Radosław Fogiel poinformował, że Jarosław Kaczyński otrzymał kwarantannę. Powodem jest spotkanie z osobą zakażoną. Obecnie prezes Prawa i Sprawiedliwości czuje się dobrze. Na ten moment swoje obowiązki będzie wykonywał z domu. Ponadto z informacji TVP wynika, że na Nowogrodzkiej trwa narada, na której ustalany jest komunikat w sprawie zdrowia prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

W związku z zaistniałą sytuacją, prezes musiał odwołać zaplanowane spotkania. Okazuje się, że Kaczyński dziś miał być w Łodzi, aby wziąć udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Markowi Rosiakowi. Potwierdzono już, że zostanie w domu.

Ponadto w poniedziałek udał się na kwarantannę również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Premier Mateusz Morawiecki natomiast zakończył obowiązkową izolację w niedzielę.

 

ZOBACZ TAKŻE: SZPITAL POLOWY NA STADIONIE NARODOWYM? NIEOFICJALNIE: JUŻ TRWA BUDOWA

Każdego dnia liczba osób z potwierdzonym koronawirusem stale rośnie. Łącznie w naszym kraju potwierdzono 183 248 zakażeń, przy czym wciąż aktywnych jest 85 620, a 3 614 to ofiary śmiertelne. Warto dodać, że blisko 60% szpitalnych łóżek jest już zajętych. W związku z tym mają powstać szpitale tymczasowe i polowe, a w walkę z Covidem mają włączyć się także szpitale prywatne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

 

źródło: wydarzenia.interia.pl, rmf24.pl, wiadomości.radiozet.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.