Szpital polowy na Stadionie Narodowym? Nieoficjalnie: już trwa budowa

szpital polowy na stadionie narodowym

Szpital polowy na Stadionie Narodowym? W sieci największe polskie serwisy informacyjne – co prawda jeszcze nieoficjalnie – podają, że już rozpoczęła się budowa. W początkowej fazie, szpital polowy na Stadionie Narodowym ma pomieścić przynajmniej 500 łóżek. Według portalu onet.pl, istnieje możliwość, że jeszcze przed upływem trwającego tygodnia, tymczasowy szpital polowy zacznie przyjmować pacjentów. Sama wiadomość o takiej inicjatywie wywołała spore poruszenie wśród społeczeństwa. Wielu zadaje sobie pytanie – czy naprawdę jest już tak źle?

Szpital polowy na Stadionie Narodowym? Nieoficjalnie: budowa trwa od soboty, przed końcem tygodnia być może przyjmowani będą pierwsi pacjenci

Sytuacja epidemiczna w Polsce nie poprawia się. Każdy kolejny dzień przynosi wiele nowych przypadków zachorowań spowodowanych koronawirusem. Gdyby tego było mało, coraz więcej przypadków wymaga hospitalizacji, co jest wielkim obciążeniem dla szpitali. Z całego kraju słychać głosy, że w niektórych placówkach już teraz zaczyna brakować miejsc. Tymczasem końca epidemii nie widać. Mało tego – coraz więcej osób wymaga użycia respiratorów.

Co dalej? Kilka razy przewijał się temat o tworzeniu tak zwanych szpitali polowych. Na podobne rozwiązanie zdecydowali się Czesi. Teraz okazuje się, że podobną drogą najpewniej pójdzie Polska. Jak podaje onet.pl, powołując się na informacje przekazane przez tvn24.pl – pierwszy polski szpital polowy powstaje właśnie na Stadionie Narodowym. Nieoficjalnie mówi się, że pomieści on przynajmniej 500 łóżek (w fazie początkowej) a jeśli informacje rzeczywiście się potwierdzą – pierwsi pacjenci pojawią się tam jeszcze przed upływem trwającego tygodnia. Prace na Stadionie Narodowym ma nadzorować szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

ZOBACZ TAKŻE: CO DALEJ Z 500+? PAŃSTWO POTRZEBUJE PIENIĘDZY NA ZWALCZANIE SKUTKÓW EPIDEMII, CZY WYCOFANIE ŚWIADCZENIA JEST MOŻLIWE? W GRĘ WCHODZĄ TAKŻE 13. I 14. EMERYTURY!

Najgorsze sytuacja w mazowieckim i małopolskim – właśnie tam mogą w pierwszej kolejności powstawać szpitale polowe

Jak podaje onet.pl, o szpitale polowe minister zdrowia – Adam Niedzielski – był pytany już podczas jednej z niedawnych konferencji prasowych. Wtedy też przyznał, że rząd już pracuje nad takimi projektami, ale zanim ziści się taki scenariusz – należy odpowiednio wykorzystać zasoby, którymi jeszcze jak dotąd dysponujemy.

W sieci momentalnie pojawiły się pytanie – decyzja o budowie szpitala na Stadionie Narodowym oznacza, że już jest aż tak źle?

Dodatkowa pomoc dla chorych w postaci szpitali polowych, rozważana jest przede wszystkim w województwach mazowieckim i małopolskim. A to dlatego, że właśnie tam sytuacja z przyrostem nowych zakażeń, wygląda najpoważniej.

źródło: onet.pl, TVN24.pl, archdaily.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.