Kolorowy wyciek w Zakopanem – czym jest tajemnicza substancja? [WIDEO]

Wyciek w Zakopanem

Niepokojące odkrycie w Zakopanem w okolicach ulicy Stromej. Z kanału burzowego do potoku nieustannie wlewa się różowa ciecz. Ilość substancji, która zdążyła się już przelać jest niepokojąca duża. Na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, których zadaniem jest zbadanie, czy wyciek w Zakopanem jest niebezpieczny dla środowiska.

Kolorowy wyciek w Zakopanem

Szokujące odkrycie miało miejsce w okolicach ulicy Stromej w Zakopanem. Wlewającą się do potoku kolorową substancję zauważył jako pierwszy przypadkowy wędkarz, który zgłosił sprawę do służb. Następnie niepokojące wydarzenia nagłośnił Tygodnik Podhalański, który opublikował nagrania z miejsca.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE NAGRANIA Z OKOLIC GRANICY POLSKI I BIAŁORUSI – BĘDZIE SZTURM?! NIEPOKOJĄCE NAGRANIA TRAFIŁY DO SIECI

Na miejsce wezwano policję, straż pożarną, a także służby techniczne SEWiK i TESKO, których celem jest zbadanie szkodliwości różowego płynu. Na ten moment niestety nieznane są wyniki. Nie wiadomo zatem czy wyciek w Zakopanem jest szkodliwy dla środowiska. Warto jednak podkreślić, że ilość przelanej substancji jest spora.

Po czasie na miejscu zjawiły się również służby dbające o środowisko, które również pobrały próbki kolorowego płynu. Sytuacja niewątpliwie budzi szereg obaw, szczególnie o zdrowie i bezpieczeństwo okolicznych zwierząt, ludzi i roślinności.

Tajemniczości całej sprawie dodaje fakt, że wyciek w Zakopanem nie jest efektem przeprowadzanych badań szczelności kanalizacji burzowej. Żadna z firm nie zajmowała się tym w ostatnim czasie.

Swoich obaw nie kryją internauci i okoliczni mieszkańcy. W sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej negatywnych komentarzy związanych ze sprawą.

Wygląda jak plyn do chłodnic

Weź tu zarybiaj, chroń ryby i zaraz połowa zdechnie

Cokolwiek by to nie było, musi przede wszystkim przestać płynąć

Ze ludzie są tak nieodpowiedzialni to aż mnie przeraża co za jakiś idiota kara powinna być wyjątkowo ostra – czytamy w komentarzach pod filmem opublikowanym przez Wędkarski Nowy Targ & PZW 17 Nowy Targ.

Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na wyniki badań z nadzieją, że wyciek w Zakopanem nie jest szkodliwy.

 

źródło: Tygodni Podhalański, o2.pl, youtube.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.