Kolejne zapadlisko – do dziury w ziemi zaczęły wpadać samochody! [WIDEO]

Kolejne zapadlisko

W sieci pojawiły się przerażające nagrania spod jednego z izraelskich szpitali. Kamery zarejestrowały kolejne zapadlisko, które w ekspresowym tempie zaczęło pochłaniać połacie ziemi. Ogromna i pogłębiająca się dziura sprawiła, że wpadły do niej okolicznie zaparkowane samochody. Koniecznie zobaczcie nagrania!

Kolejne zapadlisko w ziemi

Niebezpieczne zjawisko zaobserwowano pod jednym ze szpitali w Jerozolimie. Na parkingu pod placówką zapadła się ziemia, która pochłonęła znajdujące się w pobliżu samochody i drzewa.

Na miejsce przybyły jednostki policji i ratownicy. Odizolowaliśmy i sprawdziliśmy cały ten obszar i przygotowaliśmy ewentualną pomoc dla poszkodowanych. Nasi ludzie dokładnie zbadali wnętrze zapadliska. Nie było ofiar w ludziach – poinformował Alon Khelfon z jerozolimskiej policji.

 

ZOBACZ TAKŻE: 17-LATEK PRZEŻYŁ ŚMIERĆ KLINICZNĄ – OPOWIEDZIAŁ, CO WIDZIAŁ PO DRUGIEJ STRONIE! [WIDEO]

Trudno jednoznacznie stwierdzić co mogło spowodować zapadnięcie się ziemi, jednak eksperci przypuszczają, że osuwisko może być efektem budowy tunelu, która ma miejsce całkiem niedaleko. Ponadto, planowo tunel ma przebiegać właśnie pod szpitalem oraz należącym do niego parkingiem.

Nagrania przedstawiające osuwającą się ziemię możecie obejrzeć poniżej:

Warto wspomnieć, że w ostatnich dniach media informowały o kolejnym osuwisku, które pojawiło się w Meksyku. Ogromna dziura pojawiła się nagle i z dnia na dzień zwiększa swoją średnicę, pochłaniając kolejne tereny. Konieczna była ewakuacja mieszkającej nieopodal rodziny.

 

Eksperci twierdzą, że jest to lej krasowy, mający miejsce podczas wypłukiwania się skalnego podłoża. Ponadto badacze doszli do wniosku, że gigantyczna dziura może być efektem działalności okolicznych fabryk, które nadmiernie eksploatują wodę. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

 

źródło: polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.