Gigantyczna dziura w ziemi – z dnia na dzień jest coraz większa! Jak to możliwe? [WIDEO]

Gigantyczna dziura w ziemi w meksyku

Z dnia na dzień na jednym z meksykańskich pól pojawiła się gigantyczna dziura. Co więcej, zapadlisko stale się powiększa, a nieopodal znajduje się dom mieszkalny. Niestety istnieje ryzyko, że gospodarstwo może się zapaść, dlatego służby zadecydowały o ewakuacji mieszkającej w pobliżu rodziny. Sprawę badają geologowie.

Gigantyczna dziura w ziemi

Do nieprawdopodobnej sytuacji doszło w ubiegłą sobotę. To właśnie wtedy mieszkająca w Santa María Zacatepec rodzina usłyszała przerażający hałas. Początkowo myśleli, że to burza, jednak kiedy wyszli na zewnątrz nie mogli uwierzyć swoim oczom. Zaledwie kilkanaście metrów od ich domu pojawiła się gigantyczna dziura.

O godzinie szóstej usłyszeliśmy coś podobnego do grzmotu. Nie sądziliśmy, że to jest to. Potem teściowie to zauważyli. Gdy podeszłam bliżej, zobaczyłam, że ziemia „tonie” i bulgocze woda. Wpadłam w panikę – wspomina Magdalena Sánchez, mieszkająca tuż obok zapadliska.

ZOBACZ TAKŻE: DZIEWCZYN AODEPCHNĘŁA NIEDŹWIEDZIA ATAKUJĄCEGO JEJ PSY – NAGRANIE JEST HITEM W SIECI, KONIECZNIE ZOBACZCIE! [WIDEO]

Niestety dziura ciągle się powiększa. W poniedziałek mierzyła 60 metrów szerokości i 15 metrów głębokości, natomiast następnego dnia zwiększyła swoją średnicę o kolejne 20 metrów. W związku z ryzykiem zapadnięcia się domu, rodzinę postanowiono ewakuować.

Niesamowite zjawisko przyciągnęło na gospodarstwo mnóstwo ludzi, którzy ochoczo fotografują gigantyczną dziurę. Jednemu ze świadków udało się nagrać film, na którym widać zapadające się kolejne tereny ziemi.

 


Sprawę postanowili zbadać geologowie, którzy twierdzą, że jest to naturalne zjawisko, zwane lejem krasowym. Ma ono miejsce, kiedy woda stopniowo wypłukuje skalne podłoże. Badacze twierdzą, że gigantyczna dziura może być efektem okolicznych fabryk, które nadmiernie eksploatują wodę.

źródło: twitter.com, youtube.com, rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.