Kolejne silne trzęsienie ziemi! Porażające nagrania zalewają sieć [WIDEO]

nowe informacje o asteroidzie

Kolejne silne trzęsienie ziemi! W czwartek rano czasu lokalnego w Tadżykistanie przy granicy z Chinami doszło do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7.2. Żywioł wywołał panikę wśród mieszkańców. Na drogach pojawiły się korki, gdy ludzie usiłowali uciekać z miast. Jak na razie nie ma oficjalnych danych na temat liczby ofiar i dokładnego bilansu zniszczeń. W sieci pojawiły się za to przerażające nagrania, na których widać moment trzęsienia ziemi. Szczegóły poniżej.

Kolejne silne trzęsienie ziemi! Porażające nagrania zalewają sieć [WIDEO]

Niepokojące wieści docierają z Tadżykistanu. To właśnie tam miało miejsce bardzo silne trzęsienie ziemi. Pierwsze doniesienia mówiły o magnitudzie 6.8, jednak chińskie media podają, że było to nawet 7.2. Ziemia zatrzęsła się przy granicy Tadżykistanu z Chinami.

Na nagraniach, które zostały opublikowane na Twitterze, widać jak drzwi i okna budynków się trzęsą, a na ulicach miasta dochodzi do paniki. Władze Tadżykistanu ogłosiły stan wyjątkowy. W międzyczasie zwiększono także obecność sił porządkowych, aby zapobiec grabieżom i przestępstwom. Tadżykistan, kraj zlokalizowany w Azji Centralnej, leży na jednym z najbardziej aktywnych tektonicznie obszarów na świecie. W przeszłości państwo to doświadczyło wielu silnych trzęsień ziemi.

ZOBACZ TAKŻE: „Szatan 2” wystrzelony? „Jest w stanie zmieść Paryż”

To następne silne trzęsienie ziemi w krótkim czasie. Jak się na to przygotować?

Współczesne technologie i systemy wczesnego ostrzegania pomagają zminimalizować skutki trzęsień ziemi, ale wciąż nie jesteśmy w stanie całkowicie uniknąć strat i strat w ludzkich życiach. Dlatego tak ważne jest, aby rządy inwestowały w infrastrukturę i systemy ostrzegania, w celu pomocy ludziom w minimalizacji skutków kataklizmów.

Kolejna w ostatnim czasie tragedia być może przypomni nam, jak ważne jest inwestowanie w systemy ostrzegania i przygotowanie się na wypadek takich zdarzeń.

źródło: RMF24.pl, Twitter