„Szatan 2” wystrzelony? „Jest w stanie zmieść Paryż”

szatan 2 wystrzelony

„Szatan 2” wystrzelony? Znów sporo mówi się o jednej z najpotężniejszych broni, jakimi dysponuje Rosja i Władimir Putin. Według doniesień medialnych CNN, podczas gdy niezapowiedzianą wizytę na Ukrainie odbywał Joe Biden – Rosja przeprowadziła test międzykontynentalnego pocisku balistycznego RS-28 Sarmat. To pocisk, który jest w stanie przenosić głowice jądrowe. Test miał się jednak kompletnie nie udać. Mowa jednak o broni, która może zmieść Paryż. Szczegóły poniżej.

„Szatan 2” wystrzelony? Test rosyjskiej rakiety oblany. „Jest w stanie zmieść Paryż”

„Szatan 2” to bez wątpienia jedna z najpotężniejszych broni, jakimi dysponuje rosyjska armia. Pocisk balistyczny RS-28 Sarmat, zwany potocznie „Szatan 2”, jest zdolny do przenoszenia kilkunastu głowic jądrowych. Rosyjskie źródła dodatkowo podają, że jego zasięg wynosi ponad 11 tys. km. Takie parametry robią wrażenie. Czy „Szatan 2” został wystrzelony podczas niezapowiedzianej wizyty Joe Bidena na Ukrainie? Zdaniem CNN, właśnie wtedy odbyły się testy potężnej rakiety. Miały jednak okazać się kompletną klapą.

RMF24.pl podaje, że rosyjska strona o wszystkim poinformowała USA. Warto przypomnieć, że Stany Zjednoczone też uprzedziły Moskwę o wizycie Joe Bidena w Kijowie. W RMF24.pl ponadto czytamy:

Amerykańska telewizja, powołując się na anonimowe źródła zaznajomione ze sprawą, przekazała, że Stany Zjednoczone nie uznały testu pocisku RS-28 Sarmat za zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Najnowsze doniesienia wskazują o totalnym niepowodzeniu w kontekście testów „Szatana 2”.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka metalowa kula na wybrzeżu. Tajemnicze znalezisko, nikt nie wie czym jest [WIDEO]

Eksperci podają, że rakieta rzeczywiście jest w stanie zmieść Paryż

Moc „Szatana 2” wydaje się potężna. Według zapowiedzi ekspertów, rakieta rzeczywiście mogłaby zmieść nawet Paryż. RMF24.pl przytacza kwietniową wypowiedź szefa wojsk rakietowych i artylerii gen. Jarosława Kraszewskiego:

Sama rakieta ma masę startową około 210 ton, z czego sama głowica bojowa to 10 ton. To bardzo duża moc. […] Więc te wstępne zapowiedzi ze strony rosyjskiej, że jest w stanie zmieść Paryż… Tak, sądzę, że jest w stanie o wiele więcej zrobić.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter