Kolejna wpadka Donalda Trumpa. Tym razem Polacy w roli głównej!

Kolejna wpadka Donalda Trumpa

Donald Trump nie zwalnia tempa, a walka w wyborach prezydenckich za oceanem jest bardzo zacięta. Choć wszystko może się zdarzyć i pomimo nieprzychylnych początkowych wyników w stronę Trump, to obecny prezydent USA, wie, jak zwrócić na siebie uwagę, a kolejna wpadka Donalda Trumpa nie uszła uwadze mediów! Zobaczcie!

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zawsze wzbudzają wielkie emocje i to nie tylko za oceanem. Dodajmy, że od początku Donald Trump nieco traci do swojego przeciwnika Joe Bidena, niemniej jednak nie są znane jeszcze dane ze wszystkich stanów.

Co więcej, wybory w USA odbywają się na innych zasadach niż ma to miejsce m.in. w Polsce. Nie liczy się tam, tylko i wyłącznie wynik powszechnego głosowania, ale głosy elektorskie z każdego stanu. Głosy ludności są wskaźnikiem dla elektoratów, którzy po zliczeniu głosów ludności popierają jedną ze stron – demokratów bądź republikanów. Aby zwyciężyć, potrzebne są 270. głosy elektorskie.

Walka o stołek głowy państwa jest z każdym dniem coraz bardziej wyrównana, a obaj kandydaci nie zwalniają tempa. Co więcej, w USA nie obowiązuje cisza przedwyborcza i dlatego też, zarówno Trump, jak i Biden do ostatnich chwil będą walczyli o swoje głosy, np. tak jak to robi Donald Trump-jest bardzo aktywny w sieci, gdzie ostatnio popełnił gafę.

Kolejna wpadka Donalda Trumpa

Donald Trump napisał na swoim Twitterze, że jego przeciwnicy nie grają czysto i próbują ukraść głosy. Co więcej, pisząc o oddawaniu głosów po zamknięciu lokali, co po angielsku brzmi „Polls”, pomylił się i napisał „Poles”. Z jego wpisu wyniknęło, że Trump chce zamykać Polaków:

Jesteśmy WIELCY, ale oni próbują UKRAŚĆ wybory. Nigdy im na to nie pozwolimy. Głosów nie można oddawać po zamknięciu Polaków

Co więcej, Twitter oznaczył post obecnego prezydenta USA, jako ten, który może wzbudzać kontrowersje.
Niemniej jednak, kolejna wpadka Donalda Trumpa od razu odbiła się szerokim echem w sieci. Literówkę szybko poprawiono jednak, w sieci zobaczymy oryginalny wpis Trumpa, do którego odniósł się m.in. Radosław Sikorski.

Zobaczcie również: USA oficjalnie wycofane z WHO! To decyzja Donalda Trumpa

Źródło: YouTube, O2.pl, wprost.pl, Twitter