USA oficjalnie wycofane z WHO! To decyzja Donalda Trumpa

usa oficjalnie wycofane z who

USA oficjalnie wycofane z WHO! Wszystko odbyło się poprzez zdecydowaną decyzję Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych ma za złe Światowej Organizacji Zdrowia, że ta bardzo późno reagowała na rozwój epidemii koronawirusa. Donald Trump dodał, że WHO jest całkowicie kontrolowane przez Chiny, a tamtejsze władze miały wywierać na Światowej Organizacji Zdrowia dodatkową presję. USA było jednym z krajów, który przekazywał WHO najwięcej pieniędzy.

USA oficjalnie wycofane z WHO! Donald Trump dotrzymał słowa

Stało się to, co podczas rozwoju epidemii koronawirusa w USA zapowiadał tamtejszy prezydent, Donald Trump. Mianowicie, Stany Zjednoczone już oficjalnie wycofały się ze Światowej Organizacji Zdrowia, właśnie za sprawą głowy swojego państwa.

Donald Trump największe zarzuty do Światowej Organizacji Zdrowia ma pod względem reakcji na rozwój pandemii koronawirusa. Prezydent USA stwierdził, że wszystko przebiegało źle, gdyż WHO – jego zdaniem – kontrolowane jest przez Chiny. Gdyby tego było mało, Trump dodatkowo uderzył w Chiny mówiąc, że tamtejsze władze skutecznie wywierały presję na WHO oraz zwlekały z przesyłaniem szczegółowych raportów dotyczących koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNY WYPADEK AUTOBUSU W WARSZAWIE! KIEROWCA ZNÓW POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW – W JEGO ORGANIZMIE WYKRYTO METAMFETAMINĘ. MĘŻCZYZNA MIAŁ PRZYZNAĆ SIĘ DO JEJ ZAŻYWANIA. OBECNIE W WARSZAWIE TRWAJĄ MASOWE TESTY NA NARKOTYKI U KIEROWCÓW MPK

Stany Zjednoczone do tej pory zdecydowanie finansowały WHO – budżet organizacji w 15% składał się z wpływów z USA

Jak podaje portal RMF24.pl, tylko w 2019 roku Stany Zjednoczone na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia, przekazały aż 400 milionów USD. Podsumowując, było to aż 15% rocznego budżetu WHO. Dokąd teraz trafią pieniądze, które Stany Zjednoczone przekazywały organizacji?

Jak zapowiada Donald Trump, środki trafią teraz do innych organizacji, które także podejmują problemy zdrowia publicznego. O decyzji Stanów Zjednoczonych mówi dziś cały świat. Do ONZ wpłynęła już specjalna notyfikacja, mówiąca o zakończeniu współpracy USA i WHO. Wejdzie ona w życie jednak dopiero 6 lipca 2021 roku.

Co ciekawe, Joe Biden – rywal Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach prezydenckich – oznajmił, że już pierwszego dnia swojej ewentualnej prezydentury, USA wróci do WHO.

źródło: RMF24.pl