Obostrzenia w Polsce wydłużone! Nieoficjalnie: wiadomo co z galeriami handlowymi

obostrzenia w Polsce

Obostrzenia w Polsce wydłużone! Jak się okazuje, rząd zdecydował się na wydłużenie obostrzeń związanych z epidemią w naszym kraju. To jednak nie koniec. Jak zapewniają informatorzy, z nieoficjalnych źródeł wiadomo, co dalej z galeriami handlowymi. Wiele wskazuje na to, że konieczne będą kolejne zamknięcia, aby sytuację choć nieco opanować. W Polsce już coraz bardziej zaczyna brakować respiratorów. Służba zdrowia znalazła się w krytycznym położeniu. W środę lub w czwartek odbędzie się specjalna konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia i premiera. Lockdown nieunikniony?

Obostrzenia w Polsce wydłużone! Nieoficjalnie: wiadomo co z galeriami handlowymi

W restauracjach nie zjemy dłużej, niż początkowo zakładano! Obostrzenia w Polsce postanowiono wydłużyć, a jak zapowiadają informatorzy z rządowego środowiska – na dniach może ich dodatkowo przybyć.

O wszystkim na łamach swojego portalu pisze RMF24.pl. Jak podają tamtejsi dziennikarze, początkowo – mianowicie od 24 października – restauracje, barwy i kawiarnie miały być zamknięte przez dwa tygodnie. Teraz już jednak wiadomo, że ten czas się wydłuży. Wszystko przez nowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw. Według niego, powrót do tak zwanej normalności w gastronomii, powróci dopiero po odwołaniu obecnych restrykcji. Wychodzi więc na to, że jedzenie będzie można zamawiać jedynie na wynos lub z dowozem.

Nieoficjalnie wiadomo także, jaki los czeka galerie handlowe. Jak podają informatorzy związani ze środowiskami rządowymi, prawdopodobnie zostaną one zamknięte. Czy to oznacza lockdown, którego premier Mateusz Morawiecki chciał tak bardzo uniknąć?

ZOBACZ TAKŻE: NOWA WIZJA JASNOWIDZA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO NA LISTOPAD! „OBY SIĘ NIE SPRAWDZIŁA”. JEGO SŁOWA MROŻĄ KREW W ŻYŁACH!

Najpóźniej w czwartek ogłoszenie nowych obostrzeń. Pełen lockdown brany pod uwagę!

Jak wcześniej wspomniano, wielce prawdopodobnie, że galerie handlowe zostaną na jakiś czas zamknięte. To jednak nie koniec. To samo ma tyczyć się szkół, przedszkoli i żłobków. Nieczynne mają być również kina, siłownie, baseny, teatry.

Jak nieoficjalnie podają informatorzy, otwarte pozostaną jedynie sklepy spożywcze, drogerie, apteki. Nie wiadomo co natomiast z zakazem przemieszczania się lub jego ograniczeniem. Tak samo nie pojawiają się jasne przesłanki mówiące o tym, czy zamknięte zostaną kościoły. Wiele jednak na wskazuje na to, że czeka nas kolejny lockdown, którego rząd bardzo chciał uniknąć. Niestety, epidemia nie wydaje się zwalniać.

Jak podaje RMF, w poniedziałek wieczorem miejsce miało spotkanie przedstawicieli kół i klubów parlamentarnych z premierem Mateuszem Morawieckim. Dyskutowano tam na temat sytuacji epidemiologicznej. Według obecnego na rozmowach Jakuba Kuleszy z Konfederacji, polski rząd szykuje wprowadzenie nawet pełnego lockdownu.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.