Kolejna detonacja na Nord Stream?! Jest czwarty wyciek z gazociągu

nowe informacje o asteroidzie

Kolejna detonacja na Nord Stream?! Media obiegły kolejne bardzo niepokojące doniesienia. Mianowicie, na Morzu Bałtyckim odkryto kolejny już, czwarty wyciek z gazociągu. Eksperci ze Szwecji niemal nie mają wątpliwości, że doszło tam do następnej detonacji. Oznaczałoby to, że były aż trzy wybuchy – a nie jak początkowo przypuszczano dwa. Najnowszy wyciek zlokalizowano pomiędzy dwoma pierwszymi. Sytuacja jest rozwojowa. Szczegóły poniżej.

Kolejna detonacja na Nord Stream?! Jest czwarty wyciek z gazociągu!

Bardzo niepokojące doniesienia po raz kolejny docierają z Morza Bałtyckiego. Wszystko jest rzecz jasna związane z gazociągiem Nord Stream. Jak się bowiem okazuje, zlokalizowano kolejny już, czwarty wyciek. Wiele wskazuje na to, że miejsce miała tam kolejna detonacja. Eksperci ze Szwecji niemal nie mają wątpliwości, że doszło do następnego wybuchu. Jak czytamy w RMF24.pl – sejsmolog Björn Lund podejrzewa, że doszło nie do dwóch, ale nawet trzech eksplozji.

Pierwsze poważne doniesienia o wyciekach z Nord Stream 1 i Nord Stream 2 pojawiły się w poniedziałek. W tym pierwszym potwierdzono dwa wycieki, natomiast na NS2 – jeden. Kolejny, czwarty wyciek dostrzeżono we wtorek. Dopiero teraz jednak to potwierdzono. Na trop wycieku wpadła szwedzka straż straż przybrzeżna. Sytuację na gorąco opisała Maria Boman z ratownictwa morskiego, której wypowiedź przytacza RMF24.pl:

Nie był znany od początku i nie był widoczny na radarach, ponieważ jest mniejszy. Straż przybrzeżna zobaczyła go, kiedy podpłynęła łodzią i patrolowała teren z powietrza.

ZOBACZ TAKŻE: Instruktor rozjechał kursanta podczas nauki jazdy w Warszawie! [WIDEO]

Już połowa gazu zgromadzonego w Nord Stream wydostała się na powierzchnię. Podano, kiedy gazociąg będzie zupełnie pusty

Sytuacja jest na tyle poważna, że już teraz połowa gazu zgromadzonego w gazociągach Nord Stream wydostała się na powierzchnię. To jednak nie koniec bardzo złych informacji. Mianowicie, szef Duńskiej Agencji Energii Kristoffer Bottzauw podał dokładnie, kiedy gazociąg stanie się zupełnie pusty:

Przypuszczamy, że w niedzielę gazociągi będą puste.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.