Kobieta 10 dni po swojej śmierci urodziła dziecko – noworodka znaleziono w trumnie

Martwa kobieta urodziła dziecko

Niepokojąca i trudna w wyobrażeniu sytuacja miała miejsce w Republice Południowej Afryki, gdzie śmierć poniosła ciężarna 33-latka. Nieoczekiwanie, 10 dni po śmierci, kobieta urodziło dziecko, które zostało znalezione w trumnie przez pracowników domu pogrzebowego. 

Martwa kobieta urodziła dziecko

W wiosce Mthayisi w gminie Mbizana na terenie Republiki Południowej Afryki doszło do wydarzeń, o których strach nawet pomyśleć. Pracownicy domu pogrzebowego przyznali, że pracując tak wiele lat w branży, nigdy nie spotkali się nawet z podobną sytuacją.

Mianowicie, 33-letnia kobieta, będąca w 9. miesiącu ciąży miała problemy zdrowotne związane z układem oddechowym. Trudno powiedzieć, czy było to zakażenie koronawirusem. Ostatecznie kobieta zmarła w skutek uduszenia, a przynajmniej takie informacje przekazała Daily Mail rodzina zmarłej.

ZOBACZ TAKŻE: TAJEMNICZY MĘŻCZYZNA W KOLOROWYM KOMBINEZNIE NA ZDJĘCIU Z KIM DZONG UNEM – KIM JEST?

Pogrzeb 33-latki miał odbyć się w niedzielę. To właśnie wtedy pracownicy domu pogrzebowego rozpoczęli przygotowania do ceremonii. Wówczas jeden z nich usłyszał dziwny, piskliwy dźwięk. Podążając za nim zawędrował do trumny, którą zdecydował się otworzyć. Zszokowany mężczyzna ujrzał w niej… noworodka, który dopiero co przyszedł na świat. Nie mógł uwierzyć, że zmarła urodziła dziecko.

Pracuję w tej branży od ponad 20 lat i nigdy nie słyszałem o takim przypadku, żeby martwa kobieta rodziła – skomentował sprawę właściciel domu pogrzebowego.

Głos w sprawie zabrali lekarze, którzy potwierdzili, że takie wydarzenia mogą mieć miejsce. Okazuje się, że dziecko znajdujące się w brzuchu matki może żyć mimo jej śmierci. Co więcej, możliwe są skurcze mięśni, które w tym przypadku spowodowały poród. Istnieje również samo pojęcie porodu pośmiertnego, czyli wypchnięcia płodu na skutek ciśnienia w jamie brzusznej, wywołanego nagromadzeniem się gazów gnilnych. To właśnie dzięki tym skurczom zmarła kobieta urodziła dziecko.

Noworodkiem zaopiekowała się jego babcia, która w wywiadzie z dziennikarzami wyznała:

Byłam zdruzgotana przedwczesną śmiercią mojej córki. Jednak teraz, kiedy dowiedziałam się, że urodziła, nie żyjąc od dziesięciu dni doznałam największego szoku w swoim życiu.

 

źródło: webniusy.com, Daily Mail

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.