Kinga Duda przerywa milczenie – córka prezydenta skomentowała wyrok TK!

Kinga Duda przerywa milczenie

Kinga Duda przerywa milczenie! Córka prezydenta postanowiła skomentować orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego oraz wypowiedzieć się na temat aborcji. Czwartkowa decyzja TK w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego sprawiła, że w kraju pojawił się protesty, a tysiące ludzi wyszło na ulice paraliżując miasta. 

Kinga Duda przerywa milczenie – córka prezydenta skomentowała wyrok TK!

W czwartek Trybunał Konstytucyjny zadecydował, iż aborcja w przypadku płodu obarczonego poważnymi wadami jest niezgodna z Konstytucją. Decyzja ta wzbudziła ogromne kontrowersje, a duża część społeczeństwa postanowiła protestować. Na ulice wyszło tysiące ludzi, którzy sparaliżowali miasta. Co więcej, dziś spora część manifestujących nie poszła do pracy, a studenci zrezygnowali z uczestniczenia w zajęciach. To jednak nie koniec. Dla osób przebywających na kwarantannie, w izolacji lub tych, którzy po prostu nie mogą wyjść z domu, zorganizowano protesty online. Polegają one na wysyłaniu maili do polityków (głównie Konfederacji i PiS-u) oraz organizacji popierających wyrok TK. Sytuacja w kraju wciąż się nie uspokoiła, a manifestujący zapowiadają kolejne protesty.

 

Głos w sprawie decyzji TK jak i aborcji zabrała Kinga Duda. Nie da się ukryć, że spora część społeczeństwa wyczekiwała komentarza od kogokolwiek z rodziny prezydenckiej. Córka Andrzeja Dudy zamieściła na swoim Twitterze oświadczenie, w którym poinformowała, że trudno jej pogodzić się z decyzją TK. Zaznaczyła, że każdy ma wolną wolę i może mieć różne poglądy, jednak nie powinno zabierać się możliwości wyboru. Co więcej, potępiła akty wandalizmu i przemocy mające miejsce na pochodach.

Zawsze uważałam istniejący dotychczas swoisty kompromis aborcyjny za rozsądne rozwiązanie. Jak każdy kompromis i ten miał to do siebie, że nie był idealny i nie był zadowalający ani dla zwolenników zupełnie nieograniczonej aborcji, ani dla obrońców życia. Jednak przez 27 lat stanowił wyważone i akceptowalne dla większości społeczeństwa rozwiązanie kwestii legalnego przerywania ciąży (…) Nie mogę zatem pogodzić się z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą wyrok TK – napisała Duda.

Całe oświadczenie Kingi znajdziecie poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: OŚWIADCZENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO WYWOŁAŁO BURZĘ – „OBROŃMY POLSKĘ!” [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.