Od kiedy lockdown? To coraz bardziej prawdopodobne! Kolejny rekord zakażeń

od kiedy lockdown

Od kiedy lockdown? Jak się okazuje, taka opcja jest coraz to bardziej prawdopodobna! Wszystko po kolejnym dramatycznym wzroście zakażeń. Dziś w Polsce padł kolejny dobowy rekord – coraz śmielej zbliżamy się do 20 tysięcy zakażeń w ciągu 24 godzin. Według ustaleń serwisu money.pl, właśnie dzisiejszy dzień mógł decydować, co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Potężna ilość nowych zakażeń może świadczyć o tym, że w piątek, lub nawet jutro, rząd przekaże informacje o tak zwanym lockdownie. Innymi słowy, po raz kolejny zostaniemy „zamknięci” w domach, wyjścia będą odbywać się jedynie w przypadku konieczności, a nauka zupełnie przeniesie się na tryb zdalny.

Od kiedy lockdown? To coraz bardziej prawdopodobne! Dziś padł kolejny rekord zakażeń, a ma być jeszcze gorzej

A jednak! Wiele wskazuje na to, że czeka nas kolejny lockdown. Wszystko ze względu na szalejącego w naszym kraju wirusa. Rząd takową decyzję może ogłosić już w piątek, choć pojawiają się informacje, że nowe wytyczne dla społeczeństwa pojawią się nawet w czwartek. O wszystkim na łamach swojego portalu pisze money.pl.

Według money.pl, decyzja o lockdownie miała zależeć od liczby zakażeń, którą ogłoszono w środę. Już teraz doskonale wiadomo o tym, że pobity został kolejny rekord. Tylko dzisiaj w Polsce ogłoszono 18 820 nowych zakażeń. Granica 20 tysięcy jest coraz bliżej. Ponadto zmarło 236 osób z wykrytym koronawirusem. Za wyzdrowiałych uznano 4267 osób.

Co w praktyce może oznaczać kolejny lockdown? Według doniesień money.pl, najważniejszymi obostrzeniami będą: zakaz przemieszczania się bez poważnego powodu, a także zupełne przeniesienie nauki na tryb zdalny.

ZOBACZ TAKŻE: WIELKA AWANTURA W SEJMIE – INTERWENIOWAŁA STRAŻ MARSZAŁKOWSKA! POSZŁO O ZAKAZ ABORCJI, PROTESTUJĄCY RUSZYLI W STRONĘ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO [WIDEO]

Sytuacja w szpitalach robi się dramatyczna. Kończą się respiratory – na Mazowszu zostało tylko 12

W związku z lawinowym wzrostem zachorowań, znacznie pogarsza się także sytuacja w polskich szpitalach. Nie dość, że zaczyna brakować łóżek dla zakażonych – braki występować zaczynają także w dostępie do respiratorów. Portal RMF24.pl niedawno informował o krytycznej sytuacji w Małopolsce. Dziś natomiast pojawiły się doniesienia, że w całym województwie mazowieckim, do dyspozycji zostało jedynie 12 urządzeń.

Już teraz zapowiedziano jednak, że niebawem pojawią się nowe łóżka z respiratorami. Ale kiedy to nastąpi?

źródło: money.pl, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.