Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego wywołało burzę. „Obrońmy Polskę” [WIDEO]

oświadczenie jarosława kaczyńskiego

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, lidera Prawa i Sprawiedliwości, które opublikowano wczoraj w godzinach wieczornych, wywołało ogromną medialną burzę. Szef partii rządzącej nie przebierał w słowach i w stanowczym tonie wypowiedział się o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, strajkach oraz atakach na kościoły. W sieci pojawiło się wideo z całego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, które w swoich mediach społecznościowych umieścił PiS. Słowa polityka wielu zinterpretowało jako zaognienie istniejącego konfliktu. Kaczyński mówił między innymi: „Obrońmy Polskę!”. Wszystko można zobaczyć poniżej.

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego wywołało burzę. „Obrońmy Polskę”

Nie milkną echa kontrowersyjnego werdyktu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. Setki tysięcy kobiet wyszły na ulice, aby dać upust swojemu niezadowoleniu i nakłonić władzę do zmiany dyskusyjnej decyzji. W wielu polskich miastach doszło do zupełnego paraliżu ruchu, protestujący gromadzili się z transparentami i organizowali pochody.

Zaognioną sytuację w opublikowanym na mediach społecznościowych PiSu oświadczeniu skomentował Jarosław Kaczyński. Jego wystąpienie wzbudziło jednak kolejne kontrowersje i wywołało medialną burzę. Szef partii nie przebierał w słowach i zdecydowanie wypowiedział się o strajkujących. Wezwał także do obrony kościołów oraz naszego kraju.

Dziś jest czas, w którym musimy umieć powiedzieć “nie” temu wszystkiemu, co może nas zniszczyć, ale to zależy od nas, państwa, jego aparatu, ale przede wszystkim zależy od nas, od naszej determinacji, odwagi.

ZOBACZ TAKŻE: KIEROWCA BMW WJECHAŁ W PROTESTUJĄCE KOBIETY W WARSZAWIE. JEST JUŻ W RĘKACH POLICJI. W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE Z CAŁEGO ZAJŚCIA [WIDEO]

„Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi.”

Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu poparł decyzję TK i uznał, że wobec konstytucji – nie mogła ona być inna. Według niego, nie ma mowy także o zmianie wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Szef partii rządzącej odniósł się także do aktualnie trwających protestów:

Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, ale także ci, którzy w nich uczestniczą sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a wiec dopuszczają się poważnego przestępstwa.

Nie zabrakło także słów odnoszących się do ataków na kościoły. Jarosław Kaczyński wezwał społeczeństwo do ich ochrony:

Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym, albo nie. Polska zapewnia pełną tolerancję religijną, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez kościół, to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany.

Jego odrzucenie to nihilizm i ten nihilizm widzimy w tych demonstracjach i w tych atakach na kościół, ale także w sposobie wyrażania ekspresji tych, którzy demonstrują, w niebywałej wulgarności.

Na koniec Jarosław Kaczyński dodał:

Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dzisiaj jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo.

źródło: Twitter, YouTube, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.