Kiedy koniec nauki zdalnej? Które klasy wrócą pierwsze? Padła data!

Kiedy koniec nauki zdalnej

Kiedy koniec nauki zdalnej? Od 9 listopada wszystkie szkoły przeszły na tryb zdalnego nauczania. Pomimo tego, że przyrost zakażeń nadal jest bardzo duży, to minister Czarnek już zapowiada stopniowe przywracanie lekcji w placówkach szkolnych. Które klasy wrócą pierwsze? Zobaczcie!

Kiedy koniec nauki zdalnej?

Kiedy koniec nauki zdalnej? Przede wszystkim powrót uczniów do szkół zależy od rozwoju epidemii i liczby dziennych zakażeń. Jeżeli będzie wyraźnie widoczne wyhamowanie, to już po 29 listopada można się spodziewać pierwszego powrotu uczniów do szkół. Nie da się ukryć, że stacjonarne lekcje najbardziej potrzebne są teraz maturzystom i ósmoklasistom, którzy mają przed sobą ważne egzaminy.Tak więc ich powrót jest bardzo możliwy po 29 listopada:

Można mieć nadzieję, że po 29 listopada, przynajmniej stopniowo, nasze dzieci, nasza młodzież będą wracały do szkół.

Które klasy wrócą pierwsze?

W pierwszej kolejności wrócą najstarsze roczniki szkół ponadpodstawowych i podstawowych oraz roczniki najmłodsze, czyli klasy I-III. Trzeba również podkreślić, że to właśnie do 29 listopada została prawnie zatwierdzona nauka zdalna. Wszystko okaże się po tym terminie i koniec nauki zdalnej będzie zależał od dziennego przyrostu zachorowań.

Minister Edukacji w swoim przemówieniu zaznaczył również, że nauczanie online jest obecnie na dużo wyższym poziomie niż miało to miejsce wiosną. Zapewnił również, że do końca 2020 roku wszystkie placówki w Polsce będą miały sieć internetową i jak dodał, w tej chwili 90% szkół ma Internet. Dofinansowanie dostaną również nauczyciele, którzy mogą zakupić sprzęt niezbędny do lekcji online w wysokości 500 zł.

Środki będą przekazywane nauczycielom w nadchodzących tygodniach.

Nauczyciele, aby móc otrzymać dofinansowania, muszą złożyć wniosek do dyrektora szkoły, a ten przekaże go odpowiednim organom. Minister zapewnił również, że pieniądze na zakup potrzebnego sprzętu dla nauczycieli trafią do nich w już na pewno w grudniu tego roku:

My środki przekażemy 25 listopada na rachunki organów prowadzących.

Zobaczcie również: Wpadki podczas nauczania zdalnego – padniecie ze śmiechu! [WIDEO]

Kiedy koniec nauki zdalnej? Źródło: Onet.pl, O2.pl, YouTube