Wpadki podczas nauczania zdalnego – padniecie ze śmiechu! [WIDEO]

Wpadki podczas nauczania zdalnego

Pandemia koronawirusa przyczynia się do wielu zmian. Przyszło nam żyć w zupełnie nowym świecie, w którym należy ograniczać wychodzenie z domu, zrezygnować ze spotkań towarzyskich i nosić maseczki. Zmiany dotknęły również szkolnictwo, które w większości zamieniło normalne lekcje na e-lekcje. To nowość nie tylko na nauczycieli, ale także uczniów, a początki nie zawsze są łatwe. Zobacz najśmieszniejsze wpadki podczas nauczania zdalnego!

Wpadki podczas nauczania zdalnego – padniecie ze śmiechu

Uczniowie po raz drugi uczą się we własnych domach. Dokładnie od 26 października osoby uczęszczające od IV klasy szkoły podstawowej wzwyż mają wprowadzone nauczanie zdalne. Tego typu nauka rozpoczęła się w liceach już 19 października. Wraz ze zmianami pojawiła się cała masa problemów. Przeciążone serwery, niedziałające e-dzienniki, problemy z połączeniem się z nauczycielem, wyłączone głośniki, włączone mikrofony, niecenzuralne słowa czy granie podczas lekcji to tylko nieliczne z naprawdę wielu niedogodności. Co więcej, w przepisach nie doprecyzowano, czy nauczyciele mają prowadzić zdalne zajęcia ze szkół czy z domu. W efekcie dyrektorzy podejmują decyzje według własnego uznania.


ZOBACZ TAKŻE: 14-LATKA WSPÓŁORGANIZATORKĄ PROTESTU W OLSZTYNIE? STANIE PRZED SĄDEM!

Od kiedy obowiązuje nauczanie zdalne, w sieci pojawia się coraz więcej filmików pokazujących jak działa nowe rozwiązanie. Uczniowie bardzo często mają wyciszone głośniki, przez co nie wiedzą, że właśnie trwa lekcja lub wykład. Zapominają również o włączonym mikrofonie, a ich słowa słyszy nie tylko nauczyciel, ale także pozostali uczniowie. Bardzo często pojawiają się przekleństwa, słychać rozmowy z innymi domownikami czy też… odgłosy z gier. Wpadki dotyczą jednak nie tylko uczniów. Na jednej z lekcji do pokoju nauczycielki wszedł półnagi mężczyzna, a kamerka oczywiście zarejestrowana całe zdarzenie. Udostępniane notatki lub wspólne notatki pełne przekleństw, żartów, wyzwisk jak i niecenzuralnych obrazków to równie częsty widok. W wymienionych wyżej sytuacjach nie zabrakło także słów Zbigniewa Stonogi czy wulgarnych tekstów znanych raperów.

Najzabawniejsze wpadki podczas nauczania zdalnego zobaczycie w poniższym wideo:

źródło: youtube.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.