Kibice nie wezmą tego na mundial do Kataru! „Więzienie i 2750 dolarów kary”

kibice nie wezmą tego na mundial

Kibice nie wezmą tego na mundial do Kataru! Ujawnienie tego przedmiotu może skutkować bardzo wysoką grzywną, a nawet pozbawieniem wolności. Mowa o urządzeniu, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia. Na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, które w Katarze rozpoczynają się już lada dzień, absurdalnych zakazów jest o wiele więcej. Mowa między innymi o zakazie pocałunków. Przed tym przestrzega się żony piłkarzy. Co jeszcze czeka na kibiców, którzy wybiorą się do tego kraju? Szczegóły poniżej.

Kibice nie wezmą tego na mundial do Kataru! „Więzienie i 2750 dolarów kary”

Mundial w Katarze za pasem – już za nieco ponad tydzień rozpocznie się wielkie piłkarskie święto. Wiele jednak wskazuje na to, że tym razem kibice nie przejmą ulic organizatora Mistrzostw Świata. Wszystko przez absurdalne zakazy, wynikające ze specyfiki i kultury Kataru. Dużo w tym temacie mówiło się choćby o alkoholu, którego podczas mundialu miało w ogóle nie być. Władze kraju poszły jednak na ugodę i będzie można go spożywać w specjalnie wyznaczonych miejscach, jednak tylko podczas meczów, oraz chwilę przed i po pierwszym gwizdku. To jednak jeszcze nic przy tym, co ogłoszono niedawno.

Jak się bowiem okazuje, w Katarze zabronione jest posiadanie i korzystanie z… e-papierosów. Pisze o tym portal RMF24.pl. Kibice, u których służby znajdą takie urządzenie, muszą liczyć się z bardzo poważnymi konsekwencjami. Mowa o pozbawieniu wolności oraz wysokiej karze. W RMF24.pl czytamy:

Jak podaje portal telewizji Al-Arabiya ,za przywiezienie do Kataru e-papierosa lub jego używanie grozi kara pozbawienie wolności do trzech miesięcy i 2750 dolarów kary.

kibice nie wezmą tego na mundial

Kibice nie wezmą tego na mundial w Katarze! Kolejne absurdalne zakazy; źródło zdjęcia: screen YouTube

ZOBACZ TAKŻE: Zacznie się już tej nocy! Wiele osób odczuje dolegliwości na własnej skórze

Zakaz pocałunków i konieczność noszenia skromnych ubrań

Mundial w Katarze ma wielu przeciwników. Kolejne doniesienia dotyczące jego organizacji sprawiają, że trudno dziwić się głosom niezadowolenia. Okazuje się, że angielska federacja piłkarska przygotowała specjalne szkolenia dla partnerek piłkarzy, które wybierają się na Mistrzostwa Świata. To właśnie na nich kobiety związane z gwiazdami angielskiej piłki dowiedziały się, jakich zachowań w Katarze należy unikać. Mowa między innymi o pocałunkach, które nie są tam mile widziane.

W RMF24.pl czytamy, jak angielska federacja piłkarska ostrzegała rodziny i bliskich piłkarzy:

Ważne, abyście zrozumieli, że ty i twój mąż lub partner nie jesteście tutaj ponad prawem. Każda reguła ma na celu ochronę zarówno ciebie, jak i twojego partnera lub męża. Grzywny i oskarżenia są powszechne.

Wśród najpopularniejszych zakazów podczas mundialu w Katarze wymienia się głównie: wspomniany już zakaz posiadania i korzystania z e-papierosów, częściowy zakaz spożywania alkoholu, zakaz pocałunków, nakaz noszenia skromnych ubrań (takich, które nie odsłaniają kolan oraz ramion), zakaz robienia zdjęć z widocznymi budynkami rządowymi, zakaz puszczania muzyki i śpiewania w miejscach publicznych oraz zakaż zaśmiecania – co akurat jest jednak w pełni zrozumiałe.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.