Policjant przesadził – to zrobił na drodze. Uniknie konsekwencji? [WIDEO]

policjant przesadził

Policjant przesadził – to zrobił na drodze! Niezwykle niebezpieczne zachowanie radiowozu uwieczniono na kamerce innego uczestnika ruchu drogowego. Internauci są bardzo mocno oburzeni, a wszystko przez to, że mundurowy dopuścił się jednego z najpoważniejszych wykroczeń na drodze. Czy uniknie konsekwencji? Co takiego zrobił i jaki mandat grozi za takie zachowanie? Szczegóły wraz z materiałem wideo w dalszej części tekstu.

Policjant przesadził – to zrobił na drodze. Uniknie konsekwencji? [WIDEO]

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, to jedno z najpoważniejszych i najgroźniejszych wykroczeń. Sprawa jest oczywista – właśnie w ten sposób kierowca, który wyprzedza, naraża na wielkie niebezpieczeństwo pieszych. Ci bowiem potencjalnie mogą przechodzić przez jezdnię, a kierujący nie ma szans ich zauważyć. Takie zachowanie jest bardzo surowo karane – kosztuje aż 15 punktów karnych i 1,5 tysiąca złotych mandatu.

Gdyby tego było mało, opisywane wykroczenie może podlegać recydywie. Gdy popełni się je po raz pierwszy, czeka nas kara taka jak ta opisana powyżej. Jeśli jednak kierowca wpadnie na tym po raz kolejny, zapłaci już 3 tysiące złotych mandatu. A ile zapłaci policjant, którego na brawurowej jeździe przyłapał przypadkowy kierowca? W sieci pojawiło się nagranie z kamerki samochodowej, na którym radiowóz jak gdyby nigdy nic wyprzedza na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany – czyli nie ma sygnalizacji świetlnej. Gdyby przez drogę właśnie przechodził pieszy, nagranie nie nadawałaby się do publikacji w sieci. Wszystko można zobaczyć poniżej – materiał pojawił się w serwisie YouTube na kanale „Stop Cham”:

ZOBACZ TAKŻE: Kibice nie wezmą tego na mundial do Kataru! „Więzienie i 2750 dolarów kary”

Internauci oburzeni. Domagają się ukarania policjanta, nie zabrakło mocnych komentarzy

Jak łatwo się domyślić, nagranie wywołało falę oburzenia. Internauci nie pozostawili na kierującym radiowozem suchej nitki. Na YouTube pod powyższym nagranie widnieją tego typu komentarze:

Nad przejściem jest oświetlona tablica, może im się pomyliło z sygnalizatorem... Albo uważają jak spora część kierujących, że jadąc lewym pasem to nie wyprzedza, bo przecież nie zmienia pasa ruchu.

I wyobrazić sobie że ci ludzie wymagają od nas przestrzegania prawa.

Wyczuwam potężne pouczenie.

źródło: o2.pl, YouTube – STOP CHAM; foto: zrzut ekranu YouTube – STOP CHAM

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.