Zacznie się już tej nocy! Wiele osób odczuje dolegliwości na własnej skórze

zacznie się już tej nocy

Zacznie się już tej nocy! Wiele osób odczuje dolegliwości na własnej skórze. Dzisiejsza noc może okazać się znamienna w skutkach. Chodzi o ważną zmianę dotyczącą pogody, która z pewnością odbije się na wielu z nas. Mowa między innymi o wysokim ciśnieniu, wiążącym się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. To jednak nie koniec. Na co powinniśmy się nastawić i na co uważać?

Zacznie się już tej nocy! Wiele osób odczuje dolegliwości na własnej skórze. Kto najbardziej narażony?

Ta noc może okazać się brzemienna w skutkach dla naprawdę wielu osób. Niepokojące wieści publikuje między innymi portal o2.pl, przy okazji ostrzegając Polaków przed tym, co nastąpi w nocy ze środy na czwartek. Jak się okazuje, chodzi o antycyklon, który może odbić się na zdrowiu wielu ludzi. Potężny antycyklon przyniesie zmianę pogody. Szczególnie narażenie na przykre konsekwencje zmian będą z pewnością meteopaci. W portalu o2.pl czytamy:

Antycyklon idzie do naszego kraju znad portugalskiego archipelagu Azory. W nocy ze środy na czwartek (z 9 na 10 listopada) będziemy mieć bardzo duży skok ciśnienia, bo może wzrosnąć nawet o ponad 20 hPa.

Jakby tego było mało, sytuacja może utrzymać się dłuższy czas – mianowicie przez większość długiego weekendu, łącznie z sobotą. Ciśnienie w całym kraju wyniesie nawet 1034-1038 hPa. Nie oznacza to nic miłego dla osób podatnych na odczuwanie dolegliwości związanych z jego zmianą.

ZOBACZ TAKŻE: Czy ty też popełniasz ten błąd jeżdżąc autem? Trik, dzięki któremu zaoszczędzisz ponad 10% paliwa

Duże rozkojarzenie i senność, bóle stawów i bóle głowy. To będą trudne dni

Co konkretnie może dolegać wielu osobom począwszy od dzisiejszej nocy? Mowa tutaj przede wszystkim o senności i rozkojarzeniu. Bardziej uciążliwe mogą być jednak bóle stawów i bóle głowy. Te niestety mogą się znacznie nasilać. Ponadto szczególnie narażone na złe samopoczucie mogą być osoby starsze, które zmagają się z problemami z ciśnieniem oraz z innymi chorobami układu krążenia. Zwłaszcza teraz należy mieć się na baczności, odpoczywać i nie przemęczać organizmu.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.