Kibice Legii ufundowali kolejny ambulans dla szpitala dziecięcego

kibice legii ufundowali

Kibice Legii ufundowali kolejny już ambulans dla dziecięcego szpitala w Warszawie. „Organizacja Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” zorganizowali akcję, której finałem był zakup oraz przekazanie placówce medycznej nowego pojazdu, mającego za zadanie ratować życie najmłodszych. To gest, o którym warto mówić, jednak media bardzo często ignorują tego typu informacje.

Kibice Legii ufundowali kolejny ambulans dla szpitala dziecięcego

O takich akcjach informuje się z przyjemnością. Organizacja „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”, z pomocą wielu innych grup oraz osób, postanowiła ufundować kolejny już pojazd, który ma nieść pomoc najmłodszym. Mianowicie, specjalny ambulans, na który udało się uzbierać pieniądze i go zakupić, wręczono najstarszemu szpitalowi pediatrycznemu w Polsce – Warszawskiemu Szpitalowi dla dzieci SPZOZ. Był to jeden z elementów obchodów 150-lecia nieprzerwanego istnienia tejże placówki medycznej, ratującej życie najmłodszym. Zgodnie z kibicowskimi tradycjami, odsłonięcie pojazdu i przekazanie go nowym właścicielom, nastąpiło w blasku rac. Na samym ambulansie widnieją także logotypy stowarzyszeń kibicowskich związanych z Legią Warszawa.

ZOBACZ TAKŻE: KORONAWIRUS NADAL ZBIERA ŚMIERTELNE ŻNIWO W CHINACH – MINIONA DOBA BYŁA ZNÓW REKORDOWA POD WZGLĘDEM LICZBY OFIAR. PIERWSZY PRZYPADEK ZACHOROWANIA W BELGII! ŚWIATEŁKO W TUNELU – CORAZ WIĘCEJ ZDROWYCH OSÓB

To nie pierwszy taki gest

Jak się okazuje, to nie pierwszy tak cudowny gest środowisk związanych z Legią Warszawa. W 2018 roku także przekazano ambulans na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Z przykrością trzeba jednak stwierdzić, że nieczęsto słyszy się o takich akcjach w ogólnopolskich mediach.

Na stronie „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” w portalu Facebook, można zobaczyć krótką relację z całej akcji oraz samego przekazania ambulansu. Natomiast jej fragment można przeczytać poniżej:

Drodzy Kibice,
Kolejny raz udało nam się razem z Wami zrobić coś pięknego!
Wczoraj o 19:16 na Łazienkowskiej 3 zaprezentowaliśmy legijny ambulans, który jest podarunkiem kibiców Legii Warszawa dla najstarszego szpitala pediatrycznego w Polsce czyli Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ z okazji 150 lecia nieprzerwanego istnienia. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia prowadzonej przez nas zbiórki środków na zakup ambulansu. Każda cegiełka, którą dołożyliście jest dla nas bezcenna!

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.