Coraz więcej zgonów w Wuhan. Pierwszy chory w Belgii. Najnowszy raport [04.02.2020]

coraz więcej zgonów

Coraz więcej zgonów w Wuhan. Najnowsze doniesienia chińskich władz nie napawają optymizmem. Każdej kolejnej doby umiera tam rekordowa liczba osób, przybywa także zakażeń wirusem oraz osób w stanie krytycznym. Światełkiem w tunelu są jednak wieści o osobach, które wyzdrowiały. Ich na szczęście także jest coraz więcej.

Coraz więcej zgonów w Wuhan – najnowszy raport na dzień 04.02.2020

Epidemia koronawirusa trwa w najlepsze. Każdego dnia z Chin docierają szczegółowe (pozostaje mieć także nadzieję, że niezaniżane) raporty odnośnie bilansu, jaki niesie za sobą epidemia. Tak jak zapowiadali eksperci, trwa okres wzmożonej działalności choroby. Tylko poprzedniej doby zmarły kolejne 64 osoby, co w sumie daje 425 ofiar zarazy. Potwierdzono także 2345 przypadków nowych zakażeń, co oznacza, że w sumie chorych jest już 20438 osób. Z tego stan 2788 można uznać za krytyczny. Pozytywem jest jednak fakt, że chorobę pokonały już 632 osoby. Nie można mówić jednak o wyleczeniu, gdyż nie istnieje jeszcze lek na nowego koronawirusa – ci ludzie po prostu wyzdrowieli.

ZOBACZ TAKŻE: W CHINACH ARESZTOWANO LEKARZA, KTÓRY OSTRZEGAŁ PRZED EPIDEMIĄ – JESZCZE ZANIM TA ZACZĘŁA ZBIERAĆ ŚMIERTELNE ŻNIWO! CZY KORONAWIRUSA MOŻNA BYŁO POWSTRZYMAĆ?

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Belgii

Dziś nad ranem pojawiły się także informacje o tym, że koronawirus dotarł do Belgii. Tym samym jest to już 25. kraj, w którym potwierdzono obecność zarazy. Okazuje się, że osoba ta była ewakuowana z Wuhan francuskim samolotem w minioną niedzielę. Warto jednak dodać, że pozostali Belgowie którzy także zostali poddani testom na obecność wirusa, nie są zakażeni. Media podają, jakoby zarażony był w dobrym stanie. Aktualnie przebywa w szpitalu w Brukseli.

Strona „Kataklizmy w Polsce i na świecie”, którą można odnaleźć w portalu Facebook, informuje także o drugim zgonie, który miał miejsce poza Chinami kontynentalnymi – a więc poza obszarem epicentrum wirusa. Zmarły pochodzić miał z Hongkongu. Pierwsza ofiara spoza Chin, umarła na Filipnach – był to jednak Chińczyk z Wuhan.

źródło zdjęcia: cnn.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.