Lewandowski w Alei Gwiazd Pucharu Niemiec

Robert Lewandowski został po raz kolejny wyróżniony za zasługi sportowe. Tym razem Lewandowski w Alei Gwiazd Pucharu Niemiec to nawiązanie do jego pracy w niemieckim klubie piłkarskim.

 

 

Lewandowski w Alei Gwiazd Pucharu Niemiec

Robert Lewandowski został wyróżniony za swoje sportowe osiągnięcia. Trafił do Alei Gwiazd Pucharu Niemiec. Aby tak się stało, stworzył odlew swojej stopy. Natomiast ten niebawem trafi na Stadion Olimpijski w Berlinie. To właśnie na tym stadionie od lat rozgrywane są finały Pucharu Niemiec.

 

Robert Lewandowski w Pucharze Niemiec

Robert Lewandowski w Pucharze Niemiec występował kilka razy. Natomiast sam Puchar Niemiec wznosił trzykrotnie. Raz grając w BVB i dwa razy już po przeprowadzce do Bawarii. Był też najlepszym strzelcem rozgrywek i zdarzyło się to aż cztery razy. Jest obecnie na ósmym miejscu tabeli wszech czasów za sprawą 34 bramek zdobytych w 45 meczach.

 

Robert Lewandowski wyróżniony

Robert Lewandowski jest kapitanem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Natomiast na co dzień gra w niemieckim klubie Bayern Monachium. Ceniony jest za swoje sportowe wybitne osiągnięcia. Oczywiście z roku na rok jest coraz lepszy. W 20 meczach Bundesligi strzelił 22 gole. Natomiast w 5 meczach Ligii Mistrzów wcelował w bramkę przeciwnika aż 10 razy.

Źródło zdjęcia: sport.tvp.pl

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.