Kara dla Polaków za mecz z Albanią! Nasi kibice nie wejdą na trybuny

kara dla polaków

Kara dla Polaków za mecz z Albanią! Dziś rodzime sportowe media obiegła zaskakująca wiadomość. Okazało się bowiem, że Polski Związek Piłki Nożnej został ukarany za… zachowanie kibiców naszej reprezentacji podczas meczu Albania – Polska. Mowa o spotkaniu, w czasie którego albańscy kibole rzucali w biało-czerwonych butelkami, zapalniczkami oraz telefonami komórkowymi. Nie skończyło się na grzywnie – polscy kibice nie wejdą na trybuny podczas kolejnego meczu drużyny narodowej. O co poszło?

Kara dla Polaków za mecz z Albanią! Nasi kibice nie wejdą na trybuny. O co poszło?

Zaskakujące wieści obiegły dziś rodzime media sportowe. Jeszcze przed kilkoma dniami Polacy z satysfakcją czytali o sankcjach, jakie FIFA nałożyła na Albański Związek Piłki Nożnej. Było to rzecz jasna pokłosie skandalicznych wydarzeń, jakie miały miejsce na stadionie w Tiranie podczas meczu Albania – Polska. Miejscowi kibice atakowali biało-czerwonych, rzucając w nich butelkami, zapalniczkami i telefonami komórkowymi. Przez niebezpieczne incydenty, mecz postanowiono przerwać. Strona albańska została natomiast ukarana zamknięciem stadionu na kolejny mecz, oraz wysoką grzywną.

Teraz okazuje się jednak, że po kieszeni dostanie również PZPN – a oprócz federacji, kibice polskiej reprezentacji. Piłkarskie władze postanowiły bowiem ukarać również naszą stronę. Jak czytamy w serwisie sport.tvp.pl:

To efekt zachowania kibiców biało–czerwonych w trakcie wyjazdowego spotkania z Albanią w eliminacjach mistrzostw świata.

O co dokładniej jednak chodzi? Na jaki mecz nie zostaną wpuszczeni polscy kibice?

ZOBACZ TAKŻE: TYLE MARIUSZ PUDZIANOWSKI ZAROBIŁ PO ZNOKAUTOWANIU BOMBARDIERA! KWOTA DOSŁOWNIE POWALA NA KOLANA! [WIDEO]

Polscy kibice nie wejdą na mecz z Andorą. Dodatkowo wysoka kara pieniężna dla PZPN

FIFA zadecydowała, że Polski Związek Piłki Nożnej dostanie dwie kary. Pierwsza to kara pieniężna – PZPN musi zapłacić 50 tysięcy franków szwajcarskich. Druga, to zakaz wstępu polskich kibiców na kolejny mecz w eliminacjach do mundialu w Katarze. Będzie to mecz wyjazdowy z Andorą, który drużyna Paulo Sousy rozegra 12 listopada o godzinie 20:45.

Skąd takie kary? Okazuje się, że FIFA zaważyła karygodne zachowanie polskich kibiców na stadionie w Albanii. Rzekomo chodzi o rzucanie przedmiotów oraz akty niszczenia stadionu.

Portal sport.tvp.pl przytacza słowa Piotra Szefera, dyrektora biura zarządu PZPN:

Po zapoznaniu się z uzasadnieniem orzeczenia oraz materiałem dowodowym PZPN podejmie decyzję na temat dalszych kroków w tej sprawie, jednak musimy się liczyć z tym, że nasi kibice nie będą mogli wspierać biało-czerwonych w Andorze.

źródło: sport.tvp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.