Kalima już wkracza do Polski! Niebo może być dziwne, dla niektórych niebezpieczna

kalima już wkracza do polski

Kalima już wkracza do Polski! Niebo w najbliższych dniach może być dziwne, wręcz niespotykane. Co więcej, dla niektórych zjawisko to może być wysoce niebezpieczne. Mowa rzecz jasna o saharyjskim pyle, który we wtorek i środę ma zawitać w naszym kraju. Według portalu o2.pl, który powołuje się na ekspertów, wszystko może źle wpłynąć choćby na nasze samopoczucie. To jednak nie wszystko. Jakie osoby są szczególnie narażone na negatywną działalność pyłu znad Sahary? Czym jeszcze będzie objawiać się jego obecność nad naszym krajem? Garść naprawdę interesujących informacji prezentujemy poniżej!

Kalima już wkracza do Polski! Niebo może być dziwne, natomiast dla niektórych samo zjawisko – naprawdę niebezpieczne

Kalima od dziś może pojawić się w Polsce! To nic innego jak saharyjski pył, o którym w ostatnim czasie jest tak głośno. Według ekspertów, obecność pyłu w naszym kraju możemy odczuwać już dziś (wtorek 23.02.2021) oraz jutro (środa 24.02.2021). Już przed kilkoma dniami pył znad Sahary pojawił się na Wyspach Kanaryjskich, gdzie nadano mu nazwę Kalima. Teraz przemieszcza się on nad Europą.

Warto zaznaczyć, że jego działalność może być dla niektórych bardzo szkodliwa. Mowa przede wszystkim o osobach z alergiami oraz o astmatykach. Chodzi oczywiście o wdychanie drobnego pyłu. Ponadto ciekawe zjawiska możemy obserwować na niebie, a wpływ na to ma oczywiście Kalima.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE OBOSTRZENIA JUŻ WESZŁY W ŻYCIE! WŁADZE OPUBLIKOWAŁY ROZPORZĄDZENIE W NOCY – TUŻ PRZED PÓŁNOCĄ. CO W TAKIM RAZIE SIĘ ZMIENI?

Koncert barw na niebie, zjawisko może szczególnie widoczne w jednej części Polski

Jak czytamy w o2.pl, saharyjski pył może wpłynąć na kolor nieba. Dzięki temu możemy być świadkami bardzo ciekawych zjawisk. Wobec tego, niebo może stać przybierać odcienie żółtego, pomarańczowego lub nawet czerwonego koloru. Najbardziej odczuwalne powinno być to na północy Polski.

Warto wspomnieć także o tym, że to nie pierwszy raz, kiedy saharyjski pył nadciąga nad Europę. Niedawno głośno było o tak zwanym żółtym śniegu, którego barwa także wynikała z niosącego się w powietrzu drobnego pyłu.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.