Julia Tymoszenko zarażona koronawirusem – jej stan jest ciężki

Julia Tymoszenko zarażona koronawirusem

Julia Tymoszenko zarażona koronawirusem! Była ukraińska premier, przywódczyni opozycyjnej partii parlamentarnej Batkiwszczyna i kandydatka na prezydenta zaraziła się Covid-19. Informacje o chorobie potwierdziła jej rzeczniczka. Stan Julii określono jako ciężki.

Julia Tymoszenko zarażona koronawirusem!

Jak donoszą ukraińskie media, była premier Ukrainy, kandydatka na prezydenta i przywódczyni opozycyjnej partii parlamentarnej Batkiwszczyna Julia Tymoszenko zachorowała na Covid-19. Informacje te potwierdziła rzeczniczka Julii – Maryna Soroka. Jej stan oceniono na ciężki.

Tak, niestety to prawda. Test pokazał, że Julia Wołodymyriwna ma Covid-19. Stan oceniany jest jako ciężki. Temperatura do 39. Walczy – napisała Soroka.

Ponadto, córka i zięć Julii również mają koronawirusa. Według portalu Dzerkało Tyżnia była premier od trzech dni ma wysoką temperaturę. Warto zaznaczyć, że sytuacja na Ukrainie wciąż nie jest stabilna. W kraju odnotowano 107 378 przypadków zarażeń, w tym 2 313 to ofiary śmiertelne.

ZOBACZ TAKŻE: TRAGICZNY WYPADEK W GLIWICACH – NIE ŻYJE 9 OSÓB

Julia Wołodymyriwna Tymoszenko urodziła się 27 listopada 1960 roku. Jest ukraińską polityk, doktorem ekonomii, wicepremier i premier w 2005 roku oraz od 2007 do 2010 roku. Bez powodzenia kandydowała w wyborach prezydenckich w 2010, 2014 oraz 2019 roku. Jest założycielką i liderką partii Batkiwszczyna oraz Bloku Julii Tymoszenko. Zanim rozpoczęła karierę polityczną pracowała w branży energetycznej. Stała się wówczas jedną z najbogatszych osób w państwie. W 2005 po zwycięstwie pomarańczowej rewolucji została pierwszą kobietą na stanowisku premiera Ukrainy. Warto wspomnieć, że 5 sierpnia 2011 roku Julia Tymoszenko została aresztowana. Oskarżono ją o nadużycie władzy przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją w 2009 roku. Tymoszenko skazano na 7 lat więzienia. Przewieziono ją z aresztu śledczego w Kijowie do żeńskiej kolonii karnej w Charkowie.

źródło: tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.