Mobilna myjnia samochodowa już w Polsce – jak działa?

Mobilna myjnia samochodowa

Mobilna myjnia samochodowa już w Polsce. Estoński startup UpSteam postanowił podbić nasz rynek. Pracownicy firmy dojeżdżają do klienta i za pomocą specjalnych spryskiwaczy niewymagających prądu czyszczą auta. W czym tkwi ich fenomen?

UpSteam – mycie auta po estońsku

Estońska firma wkracza na polski rynek z innowacyjnym systemem mycia samochodów. Pracownicy dojeżdżają do klientów rowerem lub samochodem i myją auta za pomocą specjalnych spryskiwaczy. Co ciekawe, nie wymagają one podłączenia do prądu. Ponadto, ekspresowa myjnia zużywa maksymalnie 3 litry wody! Kluczowym elementem mobilnej myjni samochodowej jest bowiem używany środek czyszczący. Nie pozostawia on ścieków ani zanieczyszczeń. Pracownicy do mycia karoserii używają również ręczników z mikrofibry. Mobilna myjnia samochodowa na ten moment działa jedynie w Warszawie i jest dostępna nie tylko dla firm, ale także dla klientów indywidualnych.

ZOBACZ TAKŻE: NIEPOKOJĄCY WZROST KOSZTÓW UTRZYMANIA – POLSKA W CZOŁÓWCE ROSNĄCYCH CEN

Warto jednak zaznaczyć, ze usługa ta nie sprawdzi się na mocno zabrudzonych, obłoconych autach terenowych.

We wszystkich naszych lokalizacjach stosujemy specjalistyczne produkty w trzyetapowym procesie mycia. Pierwszym krokiem jest mycie wstępne, które zmiękcza brud. Następnie spryskujemy samochód środkiem czyszczącym na bazie wosku, który tworzy warstwę ochronną między zabrudzeniami, a lakierem przed dotknięciem samochodu. Nasi pracownicy nie rozcierają brudu, ale ostrożnie zbierają go miękkimi ręcznikami z mikrofibry za pomocą delikatnych ruchów. Na koniec nakładamy wosk, który pozwala zachować czystość na dłużej – informuje Andrzej Krzysztofowicz, country manager UpSteam w Polsce.

Obecnie wprowadzono na usługi promocję -60%. W takim przypadku koszt umycia samochodu to jedyne 21 zł! Ponadto firma jest przyjazna dla środowiska. Szacuje się, że mobilne myjnie samochodowe zużywają do 300 litrów wody mniej na auto niż tradycyjna myjnia. Obliczono, że od początku powstania działalności udało się zaoszczędzić aż 2,7 miliona litrów wody.

UpSteam powstał w 2017 r. w Tallinie. Firma rozszerzyła swoją działalność na inne kraje i działa już w Estonii, Finlandii i Polsce.

źródło: firma.rp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.